Tentokrát se „Kapličandy“ představily na půdě pražského Inferna.

Inferno Praha – Kaplice 0:0

Hostující trenér neměl k dispozici kompletní kádr, což se projevilo. Utkání se navíc hrálo na umělé trávě, a bylo tedy v průběhu střetnutí vidět, že s tímto terénem si více rozumějí domácí fotbalistky. Hrálo se ovšem převážně ve středu hřiště s minimem šancí na jedné či druhé straně.

A tak ani nebylo divu, že zápas skončil konečnou bezbrankovou remízou. Se získaným bodem byli hosté z Kaplice vzhledem k nekompletní sestavě spokojeni. Velké díky pak patří fanouškům kaplického Spartaku z Prahy, kteří po celý zápas neúnavně svůj tým hlasitě povzbuzovali.

Trenér kaplických žen Jaroslav Křiva po utkání hodnotil: „Na umělé trávě menších rozměrů to byl hlavně boj mezi vápny. Žádné družstvo si nevypracovalo vyloženou šanci. První poločas jsme měli velké problémy si vůbec zvyknout na umělku, druhý už byl z naší strany lepší.

V závěru utkání jsme si pak vytvořili takové pološance, ale zakončení bylo tentokrát špatné a nedůrazné. Nakonec výsledek odpovídá dění na hřišti a s bodem jsme spokojeni. Do Prahy jsme totiž jeli bez nemocných a zraněných Koláčkové, Čábelové, Bartyzalové, navíc s velkým sebezapřením odehrála celý zápas Vaňková.“

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková, Vaňková, L. Tomášová, Bartková, Doubravová, H. Tomášová, Tošilová, Vocedálková, Křivová, V. Jedličková.

Po sedmém kole fotbalistky Spartaku se ziskem 13 bodů klesly na čtvrté místo desetičlenné tabulky.

Po dalším kole se však mohou „Kapličandy“ vrátit na bronzový stupínek, neboť na svém trávníku v neděli 24. října od 10.15 přivítají nyní třetí Příkosice, na které ztrácejí dva body.

Libor Granec, Karel Vosika