Zelenobílí se tak nadále nesou na vítězné vlně. Na jaře pětkrát nastoupili a vždy odcházeli do kabin s úsměvem na rtech, rukama nad hlavou a všemi body v kapse. Slavojáci si v odvetách připsali všech patnáct bodů, které byly k mání, a již nyní mají bodové konto bohatší než za celou podzimní část sezony!

Tentokrát v typicky remízovém utkání byli Krumlovští šťastnější, když zdolali herně výborný druhý tým tabulky – Motorlet Praha. Domácí si vypracovali více příležitostí ke skórování, byli bojovnější, zatímco soupeř lepší na míči. Zápas celkově nabídl výborný fotbal s koncovkou, která potěšila domácí příznivce.

Č. Krumlov - Motorlet Praha 1:0 (0:0)

Na jaře v áčkové divizní skupině nejúspěšnější a neporažené týmy dávaly na začátku střetnutí na vědomí, že velmi dobře vědí o síle protivníka. V úvodu se hrálo opatrně, pokud možno bez chyby. Po desetiminutovce slavojáci začali být aktivnější, zaměstnávali obranné řady jinonického celku, ale až na množství rohů a přímých kopů bez efektu. V 11. minutě šla vysoko nad břevno Cardova hlavička, stejně tak dopadl i Wagnerův pokus o chvíli později.

Soupeř vážněji zaměstnal gólmana Trnku, jenž v průběhu celých devadesáti minut neudělal jedinou chybu, až ve 20. minutě. To vysoký forward Novotný sklepl na Hájka, ovšem jeho propagační střelu Trnka bezpečně ukryl do rukavic. Vzápětí hlavička domácího dlouhána Cardy po rohu jen těsně minula soupeřovu svatyni. Ve 34. minutě slavojáci neuspěli u sudího s reklamací ruky v pokutovém území. A protože ve 39. minutě Trnka vyškrábl ze šibenice utěšenou ránu Hájka, šli hráči z provlhlého trávníku do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle domácí tým posílil po nemoci a dvouzápasové absenci se vracející tvůrce hry Novák. První příležitost si vypracoval po průniku v ose hřiště Beránek, avšak v rozhodném okamžiku se vyloženě ukopl. Hosté reagovali ještě vyšším úsilím, měli více ze hry, ale co naplat, když v této části hry jedinou svou šanci zahodili snajprem Novotným, jehož domácí nechali trestuhodně osamoceného ve vápně.

Domácí se po hodině hry nadechli k dalším atakům. Jeden z nich v 70. minutě zastavil až faul na Wagnera – a kopala se penalta. Míč si vzal v této činnosti dosud dlouhodobě neomylný kapitán Beránek, ovšem na velezkušeného Foferku nevyzrál.

Oba týmy se snažily rozhodnout zápas v řádné hrací době. Hostující Novotný z první přestřelil Trnkovu svatyni. Stejně se vedlo i Beránkovi po narážce se střídajícím navrátilcem P. Svobodou.

Pak to ale přišlo. V 85. minutě dlouhý křížný pas Kabeleho z půlky vlastní poloviny neomylně našel hlavu Klivandy, ten prodloužil přesně na rozběhnutého Dudáka, jenž udělal kličku vybíhajícímu Foferkovi a uklidil míč do prázdné brány – 1:0. Ve zbývajícím čase si již Krumlovští páté vítězství v řadě vzít nenechali a prodloužili skvostné jarní tažení.

Fakta – branka: 85. Dudák, žluté karty 0:3, řídil rozhodčí V. Paták, sledovalo 138 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Dudák, M. Svoboda, Mravec – Persán (46. Novák), Wagner, Kroupa (88. Jakeš), V. Beránek (90. Rozkošný) – Klivanda, Carda (70. P. Svoboda).

„Hrál se oboustranně dobrý fotbal a partie byla napínavá až do konce, což museli ocenit i diváci. Musím přiznat, že před zápasem bych vzhledem k vysoké kvalitě soupeře bral i bod, ale nakonec máme tři. Znovu jsme hráli zodpovědně i trpělivě, vzadu pozorně a soupeře pustili do minima možností k zakončení. Motorlet ukázal, že má velmi silný tým, který těží z dobré kombinace a výškové převahy. Cením si toho, že nás nezlomila zahozená penalta. V závěru jsme se snažili rozhodnout, trochu nebezpečně otevírali hru, ale nakonec z toho vyplynula rozhodující akce, kdy se stoper Dudák z čista jasna ocitl na hrotu. Naštěstí to dopadlo takhle a ne třeba obráceně. Znovu musím pochválit celý tým bez výjimky. Vyzdvihnu tentokrát brankáře Trnku, který manšaft v důležitých momentech podržel a spolehlivě sbíral všechny centry do šestnáctky," chválil kormidelník Jiří Svoboda.

Na derby k Malši

V dalším kole na jaře stále stoprocentní slavojáky čeká jihočeské derby na půdě roudenské Malše, jehož důležitost zvyšuje fakt, že půjde o bitvu bodově vyrovnaných celků (28) z jedenáctého a dvanáctého místa tabulky.

„S Malší jsou to vždy dobré zápasy. V Roudném se hraje v pěkné atmosféře před početnou diváckou kulisou. Můžeme jít do zápasu v klidu a už se na derby těšíme," zve fandy Jiří Svoboda.

Dodejme, že podzimní derby partie v Krumlově skončila remízou 1:1 s následnou penaltovou výhrou Slavoje.

František Lippl, Karel Vosika