V sobotu navíc bylo v kalendáři Jakuba, takže si Kabele dal ke svátku ten nejlepší dárek. A po zápase odpovídal na dotazy Deníku.

Kdy naposledy jste dal z přímého kopu tak nádherný gól?

Z trestňáku se mi určitě už někdy nějaké góly vstřelit povedlo, ale už je to delší dobu. A v Krumlově je to první gól, co jsem z trestňáku dal.

Bylo to z dobrých pětatřiceti metrů, to jste si tak věřil?

Já vždycky měl v noze ránu a navíc to zkouším i na trénincích, takže jsem moc rád, že mi to tam konečně spadlo.

Jistě vás těší dvojnásob, že jste tím gólem prakticky zajistil Krumlovu atraktivní pohárový šlágr proti Dynamu.

Určitě z toho máme velkou radost, postup přes Písek je pro nás výrazný úspěch. Byli jsme v zápase outsideři, ale odmakali jsme to, a přestože na penalty pak už to byla náhoda, kdo dá a kdo ne, podle mě jsme si postup zasloužili.

Vy jste byl mezi těmi, kteří penaltu dali, věřil jste si na ni?

Já na penalty vždycky chodím. Pár jsem jich sice taky nedal, ale věřím si na ně.

V dalším kole budete hrát doma s Dynamem, je to pro vás i jakási odměna za bojovný výkon?

Určitě. Je to kvalitní tým, druhá liga. Tak často se nestává, abychom si s takovým soupeřem zahráli. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek.

Je to odměna nejen pro vás, ale taky pro vaše fanoušky, ne?

To jistě, takový zápas je pro diváky velkým lákadlem. I dneska bylo dost diváků a jsme rádi, že přišli, že je fotbal baví. Na Budějovice jich určitě přijde ještě víc.

Diváci chodí i proto, že hrajete dobře. Nejen v poháru, i v divizi se vám dařilo.

Minulou sezonu jsme byli třetí, to není špatné. Byla to poctivě odpracovaná sezona.

Pro vás osobně zápas s Dynamem bude mít jistě i speciální náboj, vždyť jste v Budějovicích řadu let působil. Je to tak?

V Dynamu jsem vyrůstal, od třetí třídy až do devatenácti let jsem hrál za všechny mládežnické kategorie. Zahrál jsem si za ligový dorost, za juniorku i za Strakonice, když byly ve třetí lize farmou Dynama. Určitě to pro mě bude hodně zajímavý zápas.

Dynamo v létě hodně omladilo, přijedou tudíž i nějací vaši bývalí spoluhráči?

Přímo kluci, s nimiž jsem tam hrával, v týmu nejsou, ale pár kluků dobře znám a na zápas s nimi se moc těším.

Havel a M. Held: Dynamo, či Písek?

Dynamo stáhlo z Písku dva hráče: Martin Held hrál za áčko v poháru, Lukáš Havel za juniorku s Libercem. „Máme plno zranění a čekáme, zda se uzdraví. Až pak rozhodneme, zda oba hráči zůstanou, či budou hostovat v Písku," říká manažer Dynama Martin Vozábal.

Permanentky Dynama za výhodnou cenu

Poté, co o prodej permanentek za akční ceny byl velký zájem, se vedení Dynama rozhodlo tuto středu uspořádat další akci Happy Hour, a to od 16 do 17 hodin.

„Fanoušci budou moci opět kupovat permanentky za nižší ceny," říká na klubovém webu tiskový mluvčí Aleš Strouha a dodává, že prodávat permanentky bude ve středu v sekretariátu Dynama na Střeleckém ostrově Jan Šimák.

V akci Happy Hour jsou permanentky k mání opravdu výrazně levněji: například hlavní tribuna z 1200 na 900 Kč (senioři z 900 na 700), ostatní tribuny z 1000 na 700 (senioři ze 700 na 500)! „Nejrychlejších dvacet fanoušků dostane malý dárek. Samozřejmostí je možnost vyfotit se s Janem Šimákem a získat od něj například podepsanou kartičku," zve na středu fanoušky mluvčí klubu.

Výhodný prodej v akci Happy Hour má své hranice. „Jeden fanoušek si může v rámci této akce zakoupit maximálně dvě permanentky," upřesňuje Aleš Strouha.