Kaplická děvčata měla v druhém jarním kole plánované volno, a tak se i podruhé na jaře představila vlastním divákům. Do Kaplice zavítaly fotbalistky protivínského Platanu.

Kaplice – Protivín 6:1 (4:0)

Domácí favoritky byly od začátku o poznání aktivnější. V 10. minutě zakončovala Křivová, ale brankářka Brožová stačila umístěnou střelu vyškrábnout na roh. Skóre se poprvé měnilo za další čtyři minuty, kdy se po rohu V. Jedličkové ve vápně nejlépe zorientovala Praizlerová a střelou po zemi otevřela gólový účet – 1:0.

V prvním poločase však fotbalistky Spartaku doslova zazdily hned několik vyložených příležitostí. V 16. minutě Bartoníčková vysunula V. Jedličkovou, ta se dostala až před brankářku, zakončovala po zemi, ale Brožová byla pozorná. Vzápětí stejná hráčka už dokázala Brožovou překonat, radost z gólu však zhatilo břevno. Další gólovka přišla po centru Křivové, kdy střílela bez přípravy Vocedálková a míč skončil nad.

Hostující hráčky vážněji zahrozily až po půlhodině hry, kdy se k trestnému kopu postavila Pečená, ale Vaňková se překvapit nenechala.

Mezi 39. a 41. minutou byly k vidění další dva samostatné nájezdy V. Jedličkové, která ale v obou případech ztroskotala na brankářce Brožové. Přesto se v závěru poločasu domácí hráčky dokonce třikrát gólově prosadily. Nejprve po centru Křivové poslala nabíhající Veronika Jedličková míč z první za záda brankářky na 2:0.

A pak ještě Kapličandy dvakrát udeřily z rohu. Po centru Křivové na přední tyči hlavičkovala Praizlerová a míč se od břevna odrazil do sítě – 3:0. V samotném závěru půle po dalším rohu Křivové se míč od Bartoníčkové opět dostal k Heleně Praizlerové, která zkompletovala hattrick – 4:0.

Po změně stran měla jako první velkou příležitost kaplická Zahradníková, ale brankářku Brožovou překonat nedokázala. To o pár minut později si podstatně lépe v koncovce počínala Simona Vocedálková, jež pronikla do vápna z levé strany a z úhlu křížnou střelou o tyč přidala pátý gól svého týmu – 5:0.

Hned v následující minutě se z gólu radovaly i hostující fotbalistky. Po centru z pravé strany překonala Vaňkovou hlavičkující Pečená – 5:1.

V polovině druhé půle daly konečnou podobu výsledku domácí hráčky. Bartoníčková kolmicí nastartovala Pálkovou, ta sice Brožovou prostřelit nedokázala, ale Veronika Jedličková z dorážky uzavřela na konečných 6:1.

V závěrečných minutách se v koncovce neprosadila kaplická kapitánka Křivová. V úplném konci střetnutí mohly naopak hostující hráčky korigovat, jenomže Kubičková mířila jen do břevna a Králíková, která obešla i brankářku, pak následně odkrytou svatyni Spartaku minula.

Zápas skončil přesvědčivou a zaslouženou výhrou domácího celku. Hosty ovšem výrazně podržela brankářka Petra Brožová.

Fakta – branky: 14., 44. a 45. Praizlerová, 42. a 67. V. Jedličková, 59. Vocedálková – 60. Pečená, bez karet, rozhodčí Schwarz, sestava Kaplice: Vaňková – Kováříková, Praizlerová, Tošilová, K. Jedličková, Kratochvílová, Bartoníčková, V. Jedličková, Vocedálková, Křivová, Zahradníková, střídaly: Vávrová a Pálková.