Plný bodový zisk si připsal lídr z Kaplice na půdě budějovické Lokomotivy a po dalším zaváhání Slávie má nyní na čele už čtyřbodový náskok před aktuálně druhými Čtyřmi Dvory. Sedmé místo si podržela Nová Ves remízou na horké vacovské půdě. Další velice důležitý krok k záchraně pak doma učinil Velešín, jenž zdolal Hrdějovice a je momentálně dvanáctý.

Loko ČB – Kaplice 2:3 (0:2)

Spartakovci od úvodních minut diktovali tempo hry a záhy šli do vedení. V 6. minutě L. Pulec našel v gólové pozici Jana Smolena, a ten přesnou přízemní střelou o tyč otevřel skóre – 0:1.

Domácí favoritovi nestačili, navíc se často připravovali o míče sami nepřesnou rozehrávkou. Hosté byli aktivnější a také daleko nebezpečnější v útočné fázi. Po čtvrthodině hry Kapličtí zahrávali další roh, centroval L. Pulec, gólovou hlavičku Smolena reflexivně vytáhl brankář Roden, k dorážce se chystal Řežáb, ale vinou nedovoleného zákroku se k míči nedostal. Píšťalka arbitra se však neozvala. Ve 20. minutě se na levé straně protáhl Gondek, zpětnou přihrávkou oslovil Svobodu, ten však tvrdou přízemní ranou gólmana Rodena nepropálil a domácí brankář vyrazil na roh. Od praporku centroval Svoboda, posadil míč na hlavu Josefu Motzovi, jenž se mohl radovat z premiérové trefy v kaplickém dresu – 0:2.

Spartakovci ani v dalších minutách nepolevovali, hrálo se dál pod jejich taktovkou, ale do pauzy již uklidňující třetí zásah nepřidali. V poslední minutě první půle navíc přišel důležitý moment. Domácí se dostali do rychlého kontru vedeného Koutským, kterého před vápnem zastavila dvojice Janura a Gondek. Pískal se faul a ač domácího hráče přistrčil Janura, tak červenou kartu dostal Gondek a musel předčasně do kabin. Z přímého kopu sice Fošum branku Spartaku minul, ale domácím se naskytla poločas trvající výhoda jednoho muže v poli.

Po obrátce se obraz hry změnil. Domácí hráli v přesile, a to se projevilo i na hřišti. Jenomže z gólu se zase radovali Kapličtí. V 54. minutě Růžička hledal před vápnem Smolena, od něj míč proskotačil až k volnému Micákovi, a ten si v koncovce počínal na výbornou – 0:3.

Budějovičtí se dočkali až v 78. minutě, kdy se do gólové pozice po přesné přihrávce dostal Kamiš a brankáře Bílého dokázal překonat – 1:3.

Minutu před koncem pak hráči Lokomotivy koncovku ještě zdramatizovali. Mrázik z levé strany přihrál Štabrňákovi, jenž zblízka na Bílého nevyzrál, ale následně našel lépe postaveného Nebora, a ten uklidil míč pod břevno – 2:3. V nastaveném čase se domácí tlačili do šestnáctky Spartaku i s gólmanem Rodenem, ale kýženého vyrovnání se už nedočkali.

Kapličtí sehráli výborný první poločas, po kterém měli, vzhledem k počtu šancí, vést o více než o dva góly. Po změně stran museli taktiku přizpůsobit dění na hřišti. Domácí dokázali nakonec nepříznivý vývoj zkorigovat, ale naprosto zaslouženou výhru hostů už neodvrátili.

Sestava Kaplice: J. Bílý – Růžička (89. Kučera), Janura, Motz, Gondek, O. Svoboda, Kačírek, Micák (83. Krauskopf), L. Pulec, Řežáb (46. Kuzma), J. Smolen (90. F. Marek).

Vacov – Nová Ves/Brloh 1:1 (0:1), branky: 67. Vojtíšek – 14. Fischer.

„Ve srovnání s předchozím zápasem proti Velešínu jsme podali daleko lepší výkon. Dobře jsme začali, v první půli byli fotbalovější a dali jsme i brzy vedoucí gól. Chyběla tomu jen pojistka v podobě druhé branky, i když šance na to byly. Šest minut po přestávce ale přišlo zbytečné vyloučení Vejvody za strčení do protihráče v přerušené hře. Museli jsme přeházet obranu, čímž jsme oslabili střed hřiště, kudy pak po snad jediném našem zaváhání přišla vyrovnávací akce soupeře. I v deseti jsme mohli rozhodnout, ale v závěru už scházela síla. Zanechali jsme ale tentokrát dobrý dojem a nebýt vyloučení, tak jsme mohli vézt i tři body," hodnotil trenér okresního zástupce Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – M. Sekera, O. Švarc, Marek Wohlgemuth, Vejvoda – J. Pouzar (81. Hüttner), Jiří Anderle ml., Vlček, J. Postl – Ďurica (83. Jiří Anderle st.), Fischer.

Velešín – Hrdějovice 2:0 (2:0), branky: 28. a 39. Kopecký.

„Po rozpačitém úvodu jsme se začali tlačit do ofenzívy a dostávali se do šancí, v čemž hrál prim hlavně agilní Jirský. Tlak jsme pak korunovali dvěma podobnými góly Kopeckého z nájezdů. Ke konci jsme se sice zatáhli, ale Hrdějovice žádnou vyloženou šanci neměly. Znovu pochválím výborně hrající obranu, kterou dirigoval Zatloukal. Příště nás čeká derby v Kaplici, na které bohužel oslabíme. Nebude určitě Jirský a na delší dobu s poškozeným meniskem vypadl Jiří Šafránek," hledí už dopředu velešínský asistent Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Kothánek – Z. Šafránek, Opekar, J. Zatloukal, Zimek – Hrmo (68. Šebesta), Falc, Kollár, Rozkošný – Kopecký (88. Rameš), Jirský.