Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje budou psát tečku v dnešním „domácím" utkání s Hořovickem, které sehrají od 14 hodin v azylu ve Větřní.

„Čeká nás velice těžký soupeř, který těží ze hry zkušených středových hráčů Nademlejnského a Veselého. Na podzim jsme v Hořovicích navíc hráli hodně naivně o odvezli si debakl (pozn. – 0:5). Pokusíme se uhrát lepší výsledek, i když máme mimo hru prakticky osm lidí z kádru. Ke třem dlouhodobým marodům a dvojici „Američanů" přibyl ještě syn Martin s angínou, Kodras má zraněný kotník a Trnkovi šili prst na ruce. Zase ale dostanou příležitost kluci, kteří toho odehráli méně a mají možnost se ukázat," nehází před derniérou flintu do žita  kouč Jiří Svoboda.

I. A třída: Velice dramaticky se vyvinula situace v béčkové skupině druhé nejvyšší krajské soutěže, kde je na čele před posledním kolem trojlístek bodově vyrovnaných aspirantů na postup –  a všichni tři jedou dnes ven. Po vítězné dohrávce zase první kaplický Spartak míří na trávník zachraňujícího se Vimperka, Bavorovice hrají na Dobré Vodě a Čtyři Dvory čeká derby na půdě budějovické Lokomotivy.  V případě výhry všech tří týmů by z minitabulky vyšli vítězně Kapličtí. Kdo však bude po dnešku slavit postup do KP, to je největší otázka posledního kola…

V klidu mohou k derniéře nastoupit hráči FK Nová Ves/Brloh, kteří dnes přivítají na svém hřišti Hrdějovice.  Naopak, definitivu nemají Velešínští, kteří budou dnes hostovat u Malého jezu a na hřišti budějovické Slávie by potřebovali vyhrát.

I. B třída: Už v pátek se předehrávalo jedno ze dvou okresních derby, v němž v áčkové skupině změřily síly týmy Křemže a béčka krumlovského Slavoje.

Dnes je na programu poslední prestižní bitva sezony, ve které v béčku sedmé vyšebrodské Dynamo vyzve sestupující FC Vltava a bude chtít navázat na podzimní výhru 4:1 z hřiště lipenského rivala.

V domácím prostředí se dnes rozloučí ještě v tabulce B skupiny jistě druhá hornoplánská Smrčina se šestými Stachami a ještě o bronz usilující frymburský FC Šumava, jenž přivítá dvanácté Chelčice.

Zítra hraje doma také ve skupině A zachráněné béčko kaplického Spartaku, které už na svém hlavním hřišti změří síly s Českými Velenicemi.

Okresní přebor: Lídr z Kájova hraje dnes dopoledne v Holubově, druhé Přídolí hostí Černou a třetí Chvalšiny se představí ve Zlaté Koruně.