Dnes nám osvědčený glosátor, zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč, k zápasům devátého tipovacího kola, v nichž najdeme hned kvartet prestižních okresních derby z oblastních prvních tříd, řekl:

Tachov – Český Krumlov (divize): „Slavoj v minulém kole remízoval 0:0 a ztratil tak doma dva body s mladíky z Roudného. Tachov si bodík přivezl z Hořovicka a má tak s Krumlovem na kontě stejně třináct bodů. V krásném areálu v Tachově se tedy opět bude hrát další důležitý zápas. Slavoj momentálně trápí koncovka, která je doslova žalostná. To se projevilo v derby s Malší, ve kterém si slavojáci  vypracovali plno příležitostí, ale neproměnili ani jedinou. Se zraněním laboruje Pliška, ale snad bude do víkendu fit. Po osobních problémech prý začal opět trénovat Ruda Weinhard, tak se snad brzy vrátí na trávník a možná s ním přijdou i branky. Tachov má prý hodně nebezpečné brejky a standardní situace. Když se s tím zelenobílí vyrovnají a budou hrát ze zajištěné obrany, kterou mají kvalitní, tak si myslím, že si bod ze zájezdu do Tachova přivezou."

Vacov – Nová Ves (I.A): „Zápas z úplného spodku tabulky. Oběma týmům se herně vůbec nedaří. Vacov prohrál minule s Dobrou Vodou 2:3 a je se čtyřmi body poslední, Ves je po domácí porážce 0:3 s Trhovými Sviny s pěti body předposlední. Oba mají i výrazně záporné skóre, když průměrně inkasují více než tři branky na zápas. Gólů pravděpodobně padne víc i tentokrát. Ve Vacově si určitě říkají, s kým jiným konečně vyhrát, ale já budu věřit panu trenéru Švarcovi, který zase říká, že už to konečně musí přijít! Po delší době se trefí Fischer  a Máca Wohlgemuth to vzadu pohlídá. Překvapení, dvojka!"

Kaplice – Velešín (I.A): „Velešín si prý v minulém kole v Bavorovicích prohrát nezasloužil, ale prdnul 0:1 a je před Vsí a Vacovem se šesti body třetí od konce. Naproti tomu Kaple v souboji o třetí místo porazila ambiciozní Čtyři Dvory 4:2, když se hattrickem blýskl navrátilec do sestavy Jan Smolen a na vedoucí duo Hrdějovice a Bavorovice ztrácí pouze tři body. Kaplice je v domácím prostředí takřka neporazitelná a bude to platit i tentokrát. Janura, Krauskopf, Smolen, Lesňák, Krenauer…, již teď jistě Velešínští přemýšlejí, jak je uhlídat. Někdo z nich se ale určitě trefí a je i dost možné, že se trefí všichni… Jasná jednička!"

Český Krumlov B – Větřní (I.B): „Béčko Slavoje si díky brance Rudy Weinharda přivezlo za nejtěsnější výhru tři body z Jankova. Oproti tomu Větřní doma opět rozdávalo,  prohrálo 1:3 se Suchdolem a je stále poslední. Nevím, co by se muselo stát, aby Větřní na Slavoji vyhrálo, i když nový trenér Zbyňa Ginzel zná každého slavojáka dokonale a jistě nějakou taktiku vymyslí. Krumlovské béčko má ale skvělý tým, poskládaný z mladíků a zkušených matadorů, teď ještě jeho sestavu vyztužil Martin Svoboda, který se rozehrává po zranění. A pokud se bude dařit trojici Matuš, Sivák a Weinhard, tak je tu s Větřním konec…"

Kaplice B – Křemže (I.B): „Kaple dostala čtyřku v Kameňáku, tak si bude chtít doma spravit chuť. Z pendlů budou tentokrát k dispozici asi pouze hráči z lavičky náhradníků, protože áčko hraje až v neděli. Zato Křemži se do sestavy vrátí po delší pauze agilní Kamil Rolník, kterému by mohlo velké kaplické hřiště vyhovovat. Pod Kletí se rozstřílel Michal Chromý, který dal minule svůj stý gól za Křemži! A protože i brankář Končok má co napravovat, tak tipuji, že Křemže si  ten bodík z Kaplice odveze."

FC Vltava – Horní Planá (I.B): „Hodně zajímavý zápas! Škoda, že v Loučkách chodí na fotbal tak málo lidí, protože si myslím, že bude v tomto derby na co koukat. Jelikož ale jde o zápas aspiranta sestupu s aspirantem postupu, tak myslím, že bude spíš na co koukat u hornoplánské Smrčiny. Moc bych přál Broňovi Bäumlovi, který jako trenér Vltavy musel minule nastoupit v základní sestavě, protože nejsou lidi, nějakou další domácí výhru. Ale pochybuji, že k ní dojde zrovna s Planou, která sice minule zachraňovala doma bod se silnou Zliví až v samotném závěru, ale má letos supertým. Smrčina z Loučovic rozhodně s prázdnou nepojede."

Přídolí –  Frymburk B (OP): „Přídolí naposledy otočilo zápas ve Zlaté Koruně, kde vyhrálo 3:2 a už je pouze horším skóre druhé za vedoucím Dolním Dvořištěm. My jsme doma měli na lopatkách přeborníky z Kájova, když jsme v sedmdesáté minutě vedli už 3:0! Kájovu pak ale holt stačilo hrát patnáct minut, aby srovnal na 3:3, když v nastavení míč i se mnou uklidil do brány nestárnoucí Áda Němec! Na těžkém terénu v Přídolí se jen tak nevyhrává, domácí tam hrají silový fotbal se spoustou nakopávaných míčů na útočníky. Naše áčko hraje ve stejný čas ve Zlivi, a tak opět bude na trenérech, koho kam poslat. Frymburská benfika ale už čtyři kola po sobě neprohrála a neprohraje ani tentokrát, protože Honza Salzer něco vymyslí a Váša Mertl všechno pochytá!"