V jedenáctém dějství nejnižší oblastní fotbalové soutěže bylo v áčkové skupině na programu další derby. V prestižním lipenském souboji změřili síly hráči frymburské Šumavy a loučovického Vltavanu a z výhry se radovali domácí, kteří se sedmým tříbodovým zápisem v sezoně opět posunuli na post nejlepšího z okresní pětky. Frymburk je nyní čtvrtý, Loučovičtí zůstali s 9 body dvanáctí.

Zbývající okresní trio vyšlo naprázdno. Roli favorita nepotvrdil kaplický Spartak, který nenavázal na předchozí bodovou šňůru, v Dřítni vyšel podruhé na podzim naprázdno a klesl z první příčky až na pátou.
Chvalšinští se vraceli bez bodu z partie noviců v Nové Vsi u Č. Budějovic, jsou s 10 body jedenáctí a před derby s Kaplicí přišli o vyloučeného gólmana Cábu.

Poslední vyšebrodské Dynamo sahalo po senzaci, nad favoritem z Trhových Svinů dvacet minut před závěrečným hvizdem vedlo, ale náskok neudrželo, kapitán Krauskopf neproměnil penaltu – a doma nakonec nezůstal ani bod…

Šest gólů v derby

Frymburk – Loučovice 4:2 (2:1), branky: 12. a 14. Koršala, 58. Rillich, 68. Budík – 6. Karták, 50. Černý.

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Výborné derby, které se muselo divákům líbit! Hosté překvapili otevřenou hrou, a to nám vyhovovalo. Byli jsme určitě celkově o něco lepší, ale tentokrát nás podržel i brankář Wudy, který chytil nejméně čtyři góly. I my jsme měli další velké šance, takže to klidně mohlo skončit třeba 8:5 a nikdo se nemohl divit. K výborné úrovni zápasu pomohl i přesný rozhodčí Řehoř, který stejně jako všichni hráči atmosféru zvládl."

Hrající trenér Jiří Hošek (Loučovice): „Zápas začal dobře i špatně. Dali jsme branku, ale zranil se mladík Gregor. S tímto faktem jsme se nedokázali srovnat a soupeř nás rychle potrestal dvěma góly. Uprostřed hřiště jsme dávali domácím hráčům moc prostoru a z toho vznikaly nebezpečné útoky. Po půli jsme vyrovnali, ale to bylo z naší strany vše. Ze špatně zahrané standardky jsme inkasovali potřetí a po dalším gólu už neměli odpověď."

Třikrát bez bodu

Dříteň – Kaplice 2:0 (0:0), branky: 78. Pfeffer, 81. Šíma.

„Před zápasem to vypadalo ideálně, nikdo nebyl zraněný, sestava optimální, krásné hřiště i pěkné počasí. Všechno ovšem bylo o hlavě. Na některé naše mladé hráče přece jen dolehl pocit odpovědnosti z obhajoby prvního místa, ani starší tentokrát moc nepomohli a také se celým zápasem táhla nedisciplinovanost. Jen se diskutovalo, přestali jsme se soustředit na hru, přizpůsobili se tomuto stylu soupeře a výkon šel dolů. Navíc jsme udělali chyby, které domácí krásnými góly potrestali a proto vyhráli zaslouženě," sportovně uznal kaplický trenér Bohdan Malický.

Nová Ves u ČB – Chvalšiny 3:1 (1:1), branky: 40. Holzer, 54. Procházka, 65. Neumann – 4. Podskalský, ČK 0:1 (38. Cába).

„Začátek byl výborný, dali jsme gól a měli další šance. Potom ale přišla chyba gólmana, červená a přesilovku soupeř využil. Musíme teď vyřešit, kdo půjde do branky v derby s Kaplicí," hleděl už dopředu chvalšinský kouč Zdeněk Čarek.

Vyšší Brod – Trhové Sviny 4:5 (1:2), branky: 16. a 62. Gondek, 69. Marek, 81. Kročák – 11., 22. a 71. Kurali, 75. Chromčák, 80. Švepeš.

„Nestranný fanda se musel bavit, ale pro trenéry to bylo spíš na mrtvici. Padlo hodně gólů, obě mužstva chtěla hrát a vytvořila si plno dalších šancí. Musím tentokrát i přes prohru pochválit celý tým. Nehráli jsme špatný zápas, bohužel znovu bez bodu. Je ale od čeho se odrazit!" ví vyšebrodský trenér Jan Straka.

Jak nastoupili

Šumava Frymburk: Wudy – Antl (82. Malina), Fatura, Malák, Ribár – R. Mertl, Šisler, Koršala, M. Račák – Budík (88. Tichovský), Rillich.

Vltavan Loučovice: Hüttner – Tóth, Koutský, Fejtek, Beran – Žák (75. Hošek), Kališ, Černý, Gregor (5. J. Matulík), Sojka (72. Dočkal) – Karták.

Spartak Kaplice: F. Říha ml. – Kuchař (58. Štrbačka), Románek, Hami, Gondek - F. Marek (78. Preusler), Kebl, Micák (66. Doubrava), Daniel (58. Řepa) – Řežáb, Janura.

Sokol Chvalšiny: Cába (od 38. Podskalský) – Babinský, Decarli, Holas, Nymsa – Fic, Sluka (70. Hynšt), M. Postl, Sadloň – Podskalský, Fučík.

Dynamo Vyšší Brod: D. Rapčan – F. Filip, Klíma, Pomije, Dibďák – Kročák – Račák, Jirkal, Krauskopf, J. Gondek – Marek.