V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

K zápasům z programu osmého tipovacího kola nám třiatřicetiletý Jan Petřík, extrenér béčka českokrumlovského Slavoje a aktuálně hráč kájovského okresního přeborníka, řekl:

Cheb – Č. Krumlov (Česká divize): „Krumlovské áčko získalo minule cenný bod za remízu 2:2 v domácím zápase se silnou příbramskou farmou z Nové Vsi pod Pleší, drží se v popředí tabulky a je v pohodě. Cheb má osm bodů a naposledy prohrál 0:2 v Benešově. Cesta do Chebu bude hodně dlouhá, ale věřím, že kluci na západě zabodují naplno, i když jim bude chybět ve formě hrající bojovník Wagner, který jede na svatbu. Tým se však semkne a nahradí ho. Tipnu si dvojku."

Kaplice – Čtyři Dvory (I. A třída): „Kaplice po prohře na Dobré Vodě musí doma zase zabrat a zabodovat naplno. Lukáš Pulec se po zranění už vrací do sestavy a pomůže Spartaku k výhře. Můj tip pro šlágr druhého se čtvrtým je těsná jednička."

Trhové Sviny – Nová Ves/Brloh (I. A třída): „Nová Ves má sérii šesti zápasů bez prohry, kterou bude potvrzovat na hřišti posledního. Ves v této sezoně pravidelně boduje, drží se v popředí a s prázdnou nepřijede ani z Trhových Svinů. Naposledy přivezla remízu 1:1 z Netolic, kde se trefil Honza Postl. Tipnu si další venkovní plichtu Nové Vsi."

Frymburk – Č. Krumlov B (I. B třída): „Frymburk je zaslouženě v čele tabulky, když naposledy přivezl velice důležité a cenné tři body z horké půdy kaplického béčka, kde vyhrál 2:1. Béčku Slavoje se naopak v této sezoně střídavě daří a nedaří. Naposledy dali slavojáci bůra doma Kameňáku a dobrá nálada snad v jejich kabině zůstane. Otazník ovšem visí nad zdravotním stavem kapitána Fišera. I proto na toto derby tipuji jedničku a výhru favorizovaných domácích."

Přídolí – Větřní (I. B třída): „Větřní jede, na podzim ještě neprohrálo a ztrácí jediný bodík na vedoucí Frymburk. Na půdě nováčka z Přídolí nepřipustí Větřínští překvapení. Útočné trio Hlásenský, Weinhard a Homer by se mělo prosadit. A nesmím zapomenout na Patrika Podskalského, který se naposledy dvakrát trefil doma proti Zlivi. Přídolí sice mile překvapilo v Křemži, kde sahalo po prvních bodech, a Větřní nedá nic zadarmo, hráči jako Halmich nebo Soukup tým nováčka zvedli, přesto tady vidím jasnou dvojku."

Horní Planá B – FC Vltava (okresní přebor): „Toto lipenské derby asi nabídne vyrovnaný boj. Gólově se v béčku Smrčiny stále daří Davidu Kastenmajerovi, který skóroval i minule při výhře 2:0 v Soběnově a na podzim dal už osm branek. Na druhou stranu v poslední době se zvedají i Loučovičtí, kteří remizovali v Kájově a minule přejeli doma 3:0 Holubov. Jak jsem řekl, bude to boj a tipuji dělbu bodů."

Vyšší Brod B – Větřní B (okresní soutěž): „Co si vzpomínám, tak větřínský Dan Křížek dal naposledy ve Vyšším Brodě gól z půlky hřiště a určitě si něco nechal i na toto utkání. Favoritem je v tabulce první béčko domácího Dynama, ale dám překvapení a tipuji remízu."