I. B: FK Topmen Spartak Kaplice B – FK Dolní Dvořiště 4:2 (2:0)

Gólová derniéra

Kapličtí nastoupili bez posil z áčka a s debutujícím dorosteneckým brankářem Štěpánkem mezi tyčemi. Hosté v pátek absolvovali dohrávku v Křemži, kde je postihlo několik zranění, a hned v sobotu dopoledne je čekala bitva v Kaplici. I sestava hostů určitě nebyla taková, jakou by si přál zkušený trenér Hájek. Příležitost v brance dostala poctivá brankářská dvojka František Henžl, který sice čtyřikrát inkasoval, ale přesto neodchytal špatný zápas.

Úvod patřil hostům, kteří však z několika slibných standardek nic nevytěžili. První opravdu vyložená šance přišla v polovině poločasu, kdy se středem hřiště prokličkoval Malý až před domácího brankáře Štěpánka, v koncovce však zvolil razanci a branku přestřelil. Vedení se tak ujali spartakovci. Ve 28. minutě hosté vhazovali aut, jenomže rozehráli přímo na nohu kaplického Micáka, který kolmicí vyslal do vápna Preuslera, a ten křížnou střelou po zemi o tyč nedal Henžlovi šanci – 1:0. A čtyři minuty před přestávkou se podařilo domácím náskok navýšit, když po rohovém kopu Wögebauera vyhrál R. Lattner hlavičkový souboj, míč se odrazil k Fialovi, který v koncovce nezaváhal – 2:0. Poté se ještě na druhé straně blýsknul Štěpánek, který zpod břevna vytáhl na roh dalekonosnou jedovku Bógy.

Do druhé půle udělali oba trenéři změny v sestavách. V domácí brance došlo k plánované výměně brankářů, když Štěpánka nahradil Hejný, v útoku pak Wögebauera střídal Goretki. U hostů pak zraněného Macanoviče nahradil Posel a zaujal místo stopera, i když se jedná o gólmanskou jedničku Dvořiště. Už po šesti minutách se Kapličtí gólově prosadili potřetí. Gólman Hejný poslal dlouhý balón za hostující obránce a Alexej Goretki střelou po zemi podél vybíhajícího Henžla vsítil svůj první mistrovský gól v kaplickém dresu – 3:0.

Za chvíli se pak radovali z gólu i hosté. V 53. minutě se po rohu Mazance hlavou přesně trefil J. Hajdák – 3:1. O deset minut později V. Lattner dosti nevybíravým zákrokem fauloval Doubravu, který musel být střídán a mohl zapomenout na odpolední start za áčko Spartaku. Od toho momentu měli hosté více ze hry, byli aktivnější, ale do šancí se prakticky nedostávali. V 82. minutě se naopak hostující brankář musel vytáhnout proti pohotové střele Rossmüllera. Za dalších pět minut však počtvrté kapituloval, když po standardce nastal v šestnáctce hostů velký závar, Goretki předložil míč dalšímu střídajícímu hráči Lukáši Hejnému, a ten zblízka nekompromisně zavěsil – 4:1.

Pro střelce to byl vůbec první gól v jeho krátké fotbalové kariéře. V samotném závěru se o slovo přihlásili i hosté a podařilo se jim korigovat. Po rychlém výpadu do otevřené kaplické obrany J. Hajdák pronikl zprava do vápna, přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče a od vracejícího se kaplického kapitána Studeného se míč odrazil za záda bezmocného brankáře – 4:2. Vlastní gól tak uzavřel účet zápasu i celého ročníku 08/09.

Trenéři hodnotí

Ladislav Kaločai (Kaplice B): „Se sezonou jsme se chtěli rozloučit výhrou, která by nám zaručila konečné čtvrté místo. Jsem rád, že se to povedlo. Po úvodních rozpacích se podařilo vstřelit vedoucí branku a gól do šatny pak asi definitivně rozhodl. Potěšil mne spolehlivý výkon debutujícího brankáře Štěpánka. Po změně stran mi radost udělali i střídající hráči, kteří se dokázali gólově prosadit. Výhra je dobrou tečkou za vcelku povedenou sezonou.“

František Hájek (Dolní Dvořiště): „V této sestavě jsme na nic lepšího nemohli pomýšlet. Asi se rozhodovalo už o den dříve v dohrávce ve Křemži. Tam jsme přišli o čtyři hráče, kteří nám v Kaplici moc chyběli. Domácí byli lepším týmem, hlavně ve fotbalovosti a přesnosti. My jsme si opět neodpustili hrubé chyby v obraně a šance, které jsme měli, ty jsme neproměnili. Zasloužené vítězství domácích.“

Jak nastoupili

Kaplice B: Štěpánek (46. F. Hejný) – R. Lattner, Fiala, Rossmüller, Studený – Micák, Kubata, Preusler, Doubrava (65. L. Hejný) – Procházka, Wögebauer (46. Goretki).

Dolní Dvořiště: Henžl – J. Macanovič (46. Posel), Bóga, J. Hajdák, Papaj – R. Svoboda, Varhol, Mazanec, Malý – V. Lattner, Konias.

Libor Granec