Za slunečného nedělního odpoledne se na roudenském trávníku uskutečnil přípravný zápas mezi rezervami domácí Malše a kaplického Spartaku.

Roudné B – Kaplice B 2:3 (1:2)

Kaplický účastník I. B třídy začal na půdě papírového favorita bez respektu a zahrozil už v 5. minutě, kdy po rohovém kopu Preusler zpětnou přihrávkou oslovil Lattnera, ten však pálil nepřesně. Pak již měli míč častěji na kopačkách domácí a vytvářeli si i slibné příležitosti. Ve 13. minutě byl v dobré pozici Čajan, mířil však nad branku. O několik minut později se ve slibné příležitosti ocitl i Růžička, ale vyběhnutého brankáře Říhu zblízka nepřekonal. A tak nečekaně udeřili gólově hosté. Ve 23. minutě poslal zprava centr do vápna Kreisinger a Matouš Kouba hlavou překonal gólmana Konečného – 0:1.

Po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno, když si po rohu na zadní tyči počkal na míč Pauch, vyslal přízemní ránu, kterou ale Říhu nadvakrát zlikvidoval. Pět minut před přestávkou se už Roudenští přece jen prosadili. Rozběhnutého Čajana žádný z kaplických zadáků nedokázal zastavit a roudenský útočník střelou přes padajícího Říhu srovnal na 1:1.

Jenomže vyrovnaný stav do přestávky nevydržel. V poslední minutě půle zpoza šestnáctky napřáhl Faltus a Konečný vytáhl míč zpod břevna na rohový kop. Po následném centru M. Kouby míč propadl k Preuslerovi, ten zpětnou přihrávkou nabil Milanu Románkovi, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Krátce po změně stran se však z obdobné standardní situace prosadili i Malšané. Po rohovém kopu nastal před kaplickou svatyní velký závar a Růžička protlačil míč za brankovou čáru – 2:2.

Domácí se snažili poté poprvé v zápase strhnout vedení na svou stranu, dlouhé minuty se však do vážnější příležitosti nedokázali dostat. V 66. minutě naopak perfektní spolupráci předvedli hostující hráči. To F. Kouba našel Kolka a dál postupoval v náběhu, Kolek míč potáhl, přesným centrem našel ve vápně právě Františka Koubu, jenž přesnou hlavičkou přehodil Konečného v domácí brance – 2:3.

Vyrovnání poté měl na kopačce v 73. minutě Svoboda, který se ocitl sám před brankářem, jenomže Říha zasáhl reflexivně nohou. Osm minut před koncem po Románkově ne zcela povedené malé domů mohl skórovat i Kubeš, ale svou šanci doslova zazdil. Tři minuty před koncem pak měli domácí výhodu přímého kopu, k míči se postavil Svoboda, povedenou střelou však rozvlnil jen boční síť – a Kapličtí tak v přípravném duelu cennou výhru uhájili.

Závěrem lze říci, že v zajímavém testu sice měli míč častěji na kopačkách domácí, ale hosté byli ve finální fázi efektivnější, a proto se jim podařilo na půdě favorita zvítězit a získat cenný skalp.

Fakta – branky: 40. Čajan, 48. Růžička – 23. M. Kouba, 45. M. Románek, 66. F. Kouba, žluté karty 0:1 (Kapec), rozhodčí Macko, 40 diváků.

Sestava Kaplice B: F. Říha – Kreisinger, M. Románek, Kapec, D. Smolen, F. Kouba, P. Lattner, Preusler, Faltus, Řepa, M. Kouba, střídali: Sedláček, Kolek, J. Říha.

Další přípravný duel sehraje kaplické béčko na domácím záložním hřišti, kde v sobotu spartakovci přivítají tým Lhenic (od 15 hodin).

Libor Granec