V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osmatřicetiletý ostřílený bývalý tahoun Malont, extrenér a aktuálně v případě potřeby ještě i stále aktivní hráč béčka kaplického Spartaku Jan Říha k šesti vybraným zápasům z programu desátého jarního tipovacího kola řekl:

Kaplice – Hrdějovice (I.A třída, 1. se 4. týmem tabulky): „Kluci z áčka si minule přivezli pořádný příděl z Nový Vsi! Snad už vystřízlivěli po těch velkých postupových oslavách, debakl odčiní a vrátí se zase na vítěznou vlnu. Kaplický fanoušek je velmi náročný, a tak mají hoši co napravovat… Domácí matador v bráně Pepča „Skála" Bílý není na podobné nálože zvyklý a jistě si bude chtít znovu vylepšit statistiky. Hrdějovičtí sice patří tabulkově k tomu lepšímu, ale body sbírají především doma. Ve venkovních zápasech nejsou takovou hrozbou, a tak by si měli spartakovci i nadále udržet domácí neporazitelnost. Jen doufám, že se Spartaku vyprázdní marodka, aby měli vůbec trenéři Lesňák s Kučerou z čeho vybírat. Je to ale i tak pro mě jasná jedna!"

Tr. Sviny – Velešín (I.A třída, 14. se 13.): „Velešíňáci se minule chytili stébla a ještě si k tomu proti Lokotce pořádně zastříleli. To je jedině dobře. V tomto pro ně dalším veledůležitém zápase zajíždějí na hřiště posledních Trhových Svinů, které se na jaře dost trápí. Jestliže si budou chtít Velešínští ještě udržet naději na záchranu, tak musí v tomto zápase bodovat naplno! Trenéři budou jistě spoléhat na ofenzivní duo Martin „Kolík" Kollár a Filip „Kuki" Kukačka, kteří by měli táhnout manšaft za vítězstvím. Pevně věřím, že kluci nepojedou domů s prázdnou a nejlépe bude, když se vrátí s plným počtem bodů!"

Frymburk – Větřní (I.B třída, 4. s 1.): „Škoda, že už tady je o postupujícím dávno rozhodnuto… Na tenhle derby zápas jsem se moc těšil, protože po událostech z podzimního vzájemného utkání jsem očekával velmi napjatou atmosféru! Neříkám, že v odvětě už o nic nepůjde, je to derby a to nechce nikdy nikdo prohrát! Oba týmy vyznávají ofenzivní fotbal, mohlo by padnout i dost gólů, takže pro diváky to určitě bude zajímavý zápas. Větřínští navíc budou bojovat za svého kamaráda a velkého větřínského patriota Rudu „Fugiho" Juna, kterému budou chtít poslat do fotbalového nebe tři body! Frymburští se pro změnu budou chtít vytáhnout na lídra. K tomu by jim měl pomoci v útoku Jirka „Opus" Opekar, který prý odehrál v Křemži na jeho možnosti skvělý zápas! Derby ovšem může dopadnout všelijak. Já tipuji plichtu."

Vyšší Brod – Kaplice B (I.B třída, 13. s 10.): „Tak to je zápas o šest bodů, a to bez debat! A k tomu derby! Podle toho, co předvádí Kapličáci na jaře za výkony, tak to bude pro ně velmi těžké. Trenér Míša Rybák se snaží před každým zápasem nabudit manšaft, ale na hřišti je to pak bohužel úplně o něčem jiném… Pro mě osobně je to velké zklamání! Vyšebrodští konečně minule bodovali naplno v Přídolí a tuto výhru budou chtít potvrdit doma před bouřlivou kulisou! Pro oba týmy je to dost důležitý zápas, který může, ale nemusí, rozluštit sestupovou tajenku. Já doufám, že svým tipem naše kluky pořádně nabudím. Kapličáci by se měli probudit a v Brodě ukázat, že fotbal hrát umí! Jestli se ovšem u hostů něco nezmění, tak to bude čistá jednička!"

Kájov – Černá (OP, 1. se 4.): „Zajímavý zápas z čela tabulky. Kájovští jsou zatím na jaře suverénní a je jim jedno jestli hrají doma anebo venku. Jejich hráčský potenciál je na tuhle soutěž nadstandardní, ale to není nic nového… V každém zápase dokáží svého soupeře přestřílet, protože tam může dát gól téměř kdokoliv! Ve středu jsem se byl podívat na dohrávku Malonty – Černá (pozn. – 5:1), kde podle mého názoru byl výsledek pro hosty dost krutý, protože do doby, dokud byl na hřišti Martin Sivák, tak to byl zcela vyrovnaný zápas. Bohužel pro hosty, musel pak střídat s nepříjemným zraněním. Nevím, jestli bude na sobotu připraven, ale pro Černou je to klíčový hráč, který udává tempo hry. Jestli se však nestane nic neočekávaného, tak domácí neporazitelnost bude pokračovat i nadále."

Nová Ves/Brloh B – Zlatá Koruna (OP, 6. se 3.): „Jestliže Zlatokorunští chtějí ještě zamíchat s postupovou matematikou, tak musí přivézt z tohoto zápasu nejlépe všechny body. Nápomocen jim k tomu bude určitě matador okresních trávníků Pavel Zayml, který v každém zápase jde svou bojovností a přístupem spoluhráčům příkladem. Novoveští ovšem doma moc body nerozdávají a ani tentokrát neprodají kůži lacino. Očekávám proto na tamním menším hřišti neúprosný boj, po kterém si oba manšafty rozdělí po bodu."