Diváci totiž pokaždé vidí dramatický zápas plný zvratů i gólů – a nejinak tomu bylo i v okresním derby s Frymburkem.

Kaplice B – Frymburk 3:2 (1:2)

Kdo přišel na stadion jen o pět minut později, neviděl dvě branky. Už ve 2. minutě domácí zadáci i s brankářem nakupili tolik chyb, které vyústily ve vedoucí gól hostů, jehož autorem byl Micák – 0:1. Vedení však nevydrželo hostům ani minutu. Z pravé strany centroval před branku L. Pulec, k odraženému míči se ve vápně dostal Štancl a prostřelit hradbu těl před sebou – 1:1.

Domácí střelec se radoval z premiérové trefy v dresu kaplické rezervy. Potom se šance i nadále střídaly před oběma brankami, hostující Salzer orazítkoval i tyč, ale na další změnu stavu se čekalo do 19. minuty. Nejprve opět Salzer zahrával další přímý kop a tvrdá střela skončila tentokrát na břevně.

Ještě v téže minutě udělala prostupná domácí obrana další neuvěřitelnou hrubku a Jodl napálil míč nechytatelně pod břevno – 1:2. Zhruba od poloviny prvního dějství se však Kapličtí uklidnili v obranné činnosti, už hráli daleko více koncentrovaně, ale do kabin přesto šli s nejtěsnějším náskokem hosté.

Po změně stran jako první zahrozili hosté, když další ze svých přímých kopů zahrával Salzer, tvrdou ránu Štěpánek však nadvakrát zneškodnil. Poté to ale byli domácí, kdo se zakousl do svého soupeře. Po rohovém kopu L. Pulce hlavičkoval v dobré pozici nad branku Kubata. O minutu později centroval prudce Jirka a i s pomocí gólmana Vítka skončil míč na břevně.

V 55. minutě se před vápnem uvolnit znovu Jirka a tvrdá střela skončila na tyči. Po hodině hry Vítek s notnou dávkou štěstí zneškodnil střelecký pokus Štancla. A mohli trestat Frymburští. Čtvrthodinu před koncem po rychlém brejku Micák našel Jodla, jehož prudkou střelu ale Štěpánek vyrazil. A za další tři minuty bylo naopak srovnáno. Spartakovci rozehráli rohový kop nakrátko, následoval centr L. Pulce a Sedláček hlavou překonal Vítka – 2:2.

I pro něj to byl premiérový gól v mistrovském utkání za béčko Kaplice. A o pět minut později byl obrat ve skóre dokonán definitivně. Táhlou Koclířovu střelu gólman Vítek neudržel, u vyraženého míče byl dříve exfrymburský Mrázik než brankář, který jej následně fauloval – a pískala se penalta. Zodpovědnost vzal na sebe Lukáš Pulec, a i když si gólman Vítek na míč sáhl, tak balon skončil v síti – 3:2.

Víc už se nestalo a tři body zůstaly doma. Hráči kaplického béčka tak znovu prokázali morální sílu, když už poněkolikáté dokázali obrátit nepříznivě se vyvíjející skóre ve svůj prospěch.

Řekli po derby

Hrající trenér Michal Kubata (Kaplice): „V první půli to bylo z naší strany hodně špatné a soupeři jsme oba góly doslova darovali jako na zlatém podnosu. Ve druhém poločase jsme se už výrazně zlepšili, ale hosté dlouho odolávali. Nakonec jsme zaslouženě výsledek otočili, a to ze dvou standardních situací. Frymburk se ovšem ukázal jako velmi těžký soupeř a trápil nás až do konce. Při vyrovnanosti tabulky jsou to hodně důležité a cenné body. Teď nás ale patrně ještě víc prověří derby na horké půdě ve Vyšším Brodě, který hraje v pohodě a střílí hodně branek.“

Trenér Jan Turcovský (Frymburk): „Zajímavý a dramatický zápas jsme si prohráli sami, a to už v první půli, i když jsme v přestávce měli o gól navrch. Měli jsme totiž za stavu 2:1 pro nás dost šancí na to, abychom přidali pojistku. Jasné gólovky jsem tam napočítal nejméně čtyři, bohužel třetí gól jsme nedali. Ve druhém poločase už měli navrch domácí, kteří nás zvyšujícím se tlakem potom v závěru přejeli. Paradoxně u rozhodující situace se objevil náš bývalý hráč Mrázik, ale faul to na něj od Vítka opravdu byl.“

Jak nastoupili

Sestava Kaplice B: Štěpánek – Mokoš, Štancl (70. Koclíř), Vosátka, Kubata, Sedláček, Jirka, Mrázik, Zifčák, Preusler (56. F. Kouba), L. Pulec.

Sestava Frymburku: Vítek – D. Račák, Micák, Kuna, Juhaňák (78. R. Mertl), M. Račák, Grohman, Salzer, Budík, Jodl, Kaňa.