Kaplice – Mokré 0:4 (0:1)

Bezbrankový stav šlágru vydržel pouhých pět minut, když zbytečná ztráta na polovině hřiště vyústila v první gól, bohužel v kaplické síti. Hráčky Mokrého se dostaly do přečíslení, Spergerová našla nabíhající Koláčkovou, a ta samostatný nájezd zakončila – 0:1.

V 10. minutě mohlo být vyrovnáno, když roh V. Jedličkové prolétl až na zadní tyč, kde byla nepokrytá Praizlerová, ale nedokázala míč nasměrovat do odkryté svatyně. Ve 20. minutě zahrávali domácí trestný kop, míč poslala na branku kapitánka Křivová a gólmanka Zákostelecká vyrážela neortodoxně koleny. Na druhé straně pak měla stoprocentní příležitost Kolínová, jež však gólmanku Klomfarovou nepřekonala a následnou dorážku zastavila bránící Tošilová. Poslední příležitost první půle měly Kapličandy, když Bartoníčková poslala centr na zadní tyč, do koncovky se dostala Matoušková, jenomže střela šla mimo.

I po změně stran se bojovalo o každý metr hřiště a početná divácká návštěva viděla řadu tvrdých soubojů. Po hodině hry Vocedálková přihrála Bartoníčkové, ta se na vápně uvolnila, ale přízemní střelu Zákostelecká s notnou dávkou štěstí vyrazila. Kapličandy se tlačily do útočení, hrálo se častěji na polovině hostů, ale to byla voda na mlýn Mokrého, jehož hráčky se dostávaly z brejků do přečíslení. V 65. minutě se v šanci ocitla Šturmová, ale rozvlnila jen boční síť.

Čtvrthodinu před koncem zahrozili domácí, před branku centrovala Matoušková, ale hlavičkující V. Jedličková poslala míč jen do míst, kde byla připravená Zákostelecká.

Deset minut před koncem se pak hostující fotbalistky dostaly k dalšímu kontru, do vápna pronikla Spergerová a po jejím centru hlavičkovala přesně k tyči Šturmová – 0:2.

O chvíli později už to bylo o tři, když brankářka Klomfarová neudržela střelu Koláčkové a Spergerová byla v pravý čas na pravém místě – 0:3. Definitivní podobu výsledku pak daly hostující hráčky čtyři minuty před koncem, kdy se parádní střelou prezentovala Šturmová – 0:4.

Šlágr skončil přesvědčivou výhrou hostů. Kapličandy bojovaly, měly nespočet standardek, ale střelecky se neprosadily – a proto vyhrálo Mokré zaslouženě.

Kaplice: Klomfarová – Kováříková, Praizlerová, Tošilová, K. Jedličková, Matoušková, Vocedálková, Bartoníčková, V. Jedličková, Stoklasová, Křivová, střídaly: Pálková, Hnízdilová.

Poslední podzimní duel odehrají kaplické dívky v sobotu v Příbrami, kde v přímém souboji půjde o poločasové stříbro.

Libor Granec