Kaplice – Zlíchov B 9:1 (5:0)

V sestavě hostů se objevily tři zahraniční hráčky. Dvě slovenské fotbalistky doplnila akvizice z britských ostrovů, Gemma Quirolová z Walesu.

Kapličandy se do vedení dostaly už ve 4. minutě, kdy trestný kop Koláčková rozehrála rychle a přesně na V. Jedličkovou, která samostatný únik s přehledem proměnila – 1:0.

I v dalším průběhu byly fotbalistky Spartaku hodně aktivní. V 16. minutě centrovala zleva V. Jedličková a Koláčková tečí před brankářkou usměrnila míč do sítě na 2:0.

Ve 27. minutě Koláčková našla rozběhnutou Bartoníčkovou, která pronikla do vápna, podél vybíhající brankářky poslala míč před prázdnou branku a V. Jedličková měla snadnou úlohu – 3:0.

A ani to ještě nebylo z prvního poločasu vše. Ve 36. minutě Koláčková vysunula přesnou kolmicí Křivovou, která kličkou oklamala vybíhající brankářku a z úhlu střelou o břevno přidala čtvrtý gól – 4:0.

Za další čtyři minuty byla v šanci Bartoníčková, střelu pod břevno Voborníková neudržela a V. Jedličková byla v pravý čas na správném místě – 5:0.

Změnu v rozvržení sil na hřišti druhý poločas nepřinesl a domácí fotbalistky dále diktovaly tempo. V 64. minutě se povedenou technickou střelou z přímého kopu prezentovala Pavla Křivová – 6:0.

Za další tři minuty lovila hostující brankářka míč ze sítě posedmé, když se přímo z rohového kopu trefila Veronika Jedličková a svým čtvrtým gólem upravila na 7:0.

V 77. minutě střídající K. Jedličková přesnou kolmicí našla nabíhající Koláčkovou, která samostatný únik zakončila elegantním přehozením vyběhnuté brankářky – 8:0.

O chvíli později zatáhla po pravé straně Benedová, zpětnou přihrávku Koláčková trefila špatně, ale míč se dostal k číhající Bartoníčkové, která střelou k tyči překonala gólmanku Voborníkovou podeváté – 9:0.

Čtyři minuty před koncem se pak čestného úspěchu dočkaly i hostující hráčky, když prudkou střelou dala jejich kapitánka Petrezsélyová na výsledných 9:1.

Kapličandy si připsaly pátou výhru v ročníku a po sedmém kole poskočily na třetí místo třetiligové skupiny D. V dalším kole hráčky Spartaku zavítají v sobotu na hřiště šestých Ďáblic.

Sestava Kaplice: Poláčková (46. Tošilová) – Kováříková (62. K. Jedličková), Vaňková, L. Tomášová, Vocedálková, Bartyzalová (57. Benedová), Koláčková, H. Tomášová (66. Bartková), Bartoníčková, Křivová, V. Jedličková (80. Járová).