Hostující lodivod měl k dispozici pouze deset hráček. Na domácí lavičce pak zaskočil při absenci trenéra Křivy kouč mužů Michal Rybák.

Kaplice - FK Mabapa 5:0 (4:0)

Ač v deseti, tak jako první v zápase zahrozily hostující hráčky. Z pravé strany se do vápna dostala Říhová, jejíž střela byla sice razantní, mířila však jen do náruče brankářky. Kapličandy se osmělovaly pozvolněji. V 10. minutě střílela z vápna Bartoníčková, brankářka Krýslová ale míč také lapila. O několik minut později už byla překonána po střele zkušené Praizlerová, ale od inkasování jí uchránilo břevno.

Skóre se tak poprvé měnilo až ve 27. minutě, kdy roh z levé strany zahrávala V. Jedličková a na přední tyči usměrnila míč do sítě pohotově Eliška Kováříková – 1:0.

Až do tohoto momentu nehrály hostující hráčky špatně, ale inkasovaný gól je viditelně vykolejil. Za dalších deset minut Krýslová nedosáhla na přízemní střelu Markéty Bartoníčkové – 2:0.

Tři minuty před pauzou to už bylo o tři branky, když ze strany centrovala Bartoníčková, od V. Jedličkové se míč dostal ke Květě Tošilové, jež šťastnou střelou zvýšila na 3:0.

Vzápětí přišel další útok hráček Spartaku, Krýslová neudržela vysoký centr a Veronika Jedličková měla při dorážce snadnou pozici – 4:0.

I po změně stran byly o poznání aktivnější fotbalistky Kaplice. V 54. minutě Stoklasová připravila gólovku pro V. Jedličkovou, ta však z hranice malého vápna mířila mimo. Vzápětí se skóre přece jenom měnilo. Vpravo ve vápně se ke střele dostala Ilona Stoklasová a tečovaná rána skončila za zády bezmocné brankářky Krýslové – 5:0.

I v dalším průběhu byly více nebezpečné domácí hráčky, ale přidat další trefy už nedokázaly. V polovině druhé půle Vávrová přesným pasem za obranu našla rozběhnutou Vocedálkovou, jejíž křížnou střelu stačila Krýslová jen tak tak zneškodnit. Hostující brankářka si o chvíli později poradila i se střelou V. Jedličkové z přímého kopu, když míč vyboxovala zpod břevna. Stejně si čtvrthodinu před koncem poradila i s ránou Vávrové z dalšího přímého kopu. To však již Kapličandám tolik nevadilo, neboť si připsaly další přesvědčivou výhru, po čtvrtém kole mají na kontě plný bodový zisk a kralují tabulce déčkové divizní skupiny.

Fakta – branky: 27. Kováříková, 37. Bartoníčková, 42. Tošilová, 43. V. Jedličková, 55. Stoklasová, ŽK 1:1 (u domácích Pálková), rozhodčí Kemény.

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková (70. Goldfingerová), Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, V. Jedličková, Konvičková (55. Pálková).

Libor Granec