Borovany - Kaplice 0:2 (0:2)

Když v minulé sezoně v krajském přeboru ztratily Kapličandy body, bylo to právě v Borovanech, takže ani tentokrát je zde nečekalo nic snadného.

Do zápasu ovšem vstoupily hostující hráčky výborně, hrály kombinačně a ani na vedoucí branku se nečekalo dlouho. Už v 9. minutě se po přihrávce Pálkové gólově prosadila Markéta Bartoníčková – 0:1.

Po čtvrthodině hry však hostující fotbalistky upustily od předváděné hry a zápas herně upadl do silného průměru. Na další branku se pak čekalo až do poslední minuty prvního poločasu, kdy se gólově prosadily znovu fotbalistky kaplického Spartaku. Po centru zprava od Bartoníčkové se do zakončení drala Veronika Jedličková, nebyla úspěšná, ale dobíhající Monika Pálková byla v pravý čas na pravém místě a brankářkou Tomšů vyražený míč dorazila za brankovou čáru na poločasových 0:2.

Nepříliš pohledný fotbal pak pokračoval i po změně stran. Nejprve zahrozily hostující hráčky, ale přízemní ránu V. Jedličkové brankářka Tomšů zkrotila.

V 58. minutě byla domácí kapitánka Benedová v gólové pozici, střelu k tyči však Klomfarová vytáhla na roh. Po hodině hry byly hráčky Calofrigu ještě blíže k první brance. Středem prošla Vyslužilová, zpoza šestnáctky napřáhla ke střele, Klomfarovou sice překonala, míč se však zastavil o levou tyč.

V 65. minutě nastal naopak před domácí svatyní velký závar, ale Tošilová míč do branky neprotlačila a Bartoníčková namířila jen do boční sítě. Na druhé straně z trestného kopu pálila Vyslužilová těsně nad. Domácí fotbalistky ještě šest minut před koncem mohly zápas zdramatizovat, když rychlonohá Benedová obešla vybíhající brankářku Klomfarovou, ale z úhlu netrefila.

Fakta – branky: 9. Bartoníčková, 45. Pálková, hráno bez karet, rozhodčí R. Granec, sestava Kaplice: Klomfarová – Vocedálková, Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Suchanová (64. Kováříková), Pálková (72. Konvičková), V. Jedličková.

Libor Granec