Hostující fotbalistky se k utkání dostavily v akurátním počtu, takže musely zápas odehrát bez možnosti střídání. To domácí lodivod si užíval možnosti střídání do sytosti.

Kaplice – Domažlice 7:0 (3:0)

Bezbrankový stav nevydržel ani celé dvě minuty. Vávrová poslala při odkopu od branky míč na polovinu soupeře, Martina Chválová byla dostatečně důrazná a přímočará, pronikla až do vápna a přízemní prudkou střelou uklidila míč přesně za tyč – 1:0.

Domácí hráčky byly i v dalších minutách o poznání aktivnější a vytvářely si brankové příležitosti. V 7. minutě Pálková našla před brankou nepokrytou Veroniku Jedličkovou, ta mířila jen do brankářky Mlezivové a dorážející Chvalová z otočky poslala míč do náruče gólmanky.

Po čtvrthodině hry přišla další gólovka pro Kapličandy, když Chvalová vybojovala míč, předložila jej Veronice Jedličkové, ta zcela osamocena ale zbytečně brzy zakončovala a branku Domažlic přestřelila.

Hráčky hostující Jiskry se k ohrožení domácí svatyně dostávaly jen velice sporadicky. Za zmínku stojí snad jen 16. minuta a rohový kop Julie Chobotové. Ta míč kroutila na přední tyč k zemi, ale Horelicová si situaci pohlídala a stačila balon vyrazit.

Za aktivitu pak byly hráčky Spartaku odměněny druhým gólem ve 22. minutě střetnutí. Matoušková na pravé straně posunula míč do vápna Strakové, ta se dokázala uvolnit, přihrála před branku V. Jedličkové, proti níž stačila ještě Mlezivová zasáhnout, ale na dorážku Kristýny Litvanové dosáhnout nemohla – 2:0. Mladá kaplická hráčka se tak mohla radovat z premiérového gólu ve své kariéře.

Domácí fotbalistky byly na nejlepší cestě za tříbodovým ziskem. Ve 43. minutě trefila ranou zpoza vápna břevno Veronika Jedličková. Vzápětí si to namířila středem k brance Markéta Bartoníčková, narazila si s V. Jedličkovou a v gólové pozici nezaváhala – 3:0.

Po změně stran měly Domažlice možnost snížit. K dispozici měly hostující hráčky nepřímý volný kop, poté co brankářka Horelicová chytila malou domů, standardku ovšem nevyužily.

Na druhé straně spálila gólovku Veronika Jedličková. Ta krátce na to zahrávala rohový kop, míč se ji po nepovedeném centru vrátil, následoval druhý pokus, od Vaňkové se míč dostal k Markétě Bartoníčkové, která křížnou střelou pod břevno upravila už na 4:0.

Po hodině hry už to bylo o pět. Na levé straně zabojovala Vocedálková, posunula míč Pálkové, ta pronikla do vápna a po její zpětné přihrávce mířila pod břevno Veronika Jedličková – 5:0.

Zápas se vyvíjel zcela jednostranně a přítomní diváci se dočkali ještě dvou gólů. V 77 minutě se zpoza vápna pod břevno trefila znovu Veronika Jedličková – 6:0.

Na posledních zhruba deset minut zaujala místo ve svatyni hostů Ivana Nagyová a brankářka Jaroslava Mlezivová se takříkajíc šla proběhnout.

Definitivní podobu získal výsledek dvě minuty před koncem. Bartoníčková před vápnem posunula míč Renatě Strakové, ta se kličkou zbavila bránící soupeřky a střela po zemi proklouzla Nagyové až za záda – 7:0. Další premiérová trefa v kaplickém dresu.

Zápas dvou nejlepších obran tak vyzněl zcela jasně pro Kapličandy, které navíc potvrdily post nejlépe střílejícího týmu a pojistily si vedení v průběžné tabulce.

Fakta – branky: 44. a 52. Bartoníčková, 60. a 77. V. Jedličková, 2. Chvalová, 22. Kr. Litvanová, 88. Straková, bez karet, rozhodčí Pícha, 50 diváků.

Sestava Kaplice: Horelicová – Vocedálková, Vávrová, Vaňková, K. Jedličková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Pálková, V. Jedličková, Chvalová, střídaly: Straková, Kr. Litvanová, Chudá, Michalicová.

Libor Granec