Jednalo se o duel šestého týmu tabulky se třetím. Výsledky vzájemných duelů naznačovaly, že favoritkami střetnutí budou fotbalistky hostujícího celku. V sestavě hostů však chyběla tradiční opora – kapitánka Pavla Petříková, které stopku vystavila nemoc. Díky tomu se do útoku posunula ze zálohy Matoušková a její místo na kraji záložní řady zaujala Vocedálková.

Protivín – Kaplice 1:9 (0:3)

První vyloženou příležitost si ve 12. minutě vypracovaly hostující fotbalistky. Sama na branku postupovala Pálková, ale svatyni Platanu minula. Nedlouho poté se skóre ve prospěch hostů už měnilo. Bartoníčková našla v gólové pozici Simonu Vocedálkovou, která již dokázala překonat brankářku Brožovou a mohla se radovat ze své první sezonní trefy – 0:1.

Za další tři minuty už to bylo o dva. Vaňková poslala do samostatného úniku Simonu Vocedálkovou, která i svou druhou příležitost přetavila v gól – 0:2.

Kapličandy diktovaly tempo hry, byly lepším a především fotbalovějším týmem – a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 28. minutě Vocedálková vysunula do brejku Pálkovou, ta šla sama na branku, ale svatyni těsně minula. O chvíli později pak brankářka Brožová vychytala v gólové pozici zakončující Vaňkovou.

Sedm minut před odchodem do kabin již Kapličandy navýšily vedení, když se po trestném kopu prosadila Tereza Vávrová – 0:3.

Po změně stran jako by však hostující fotbalistky vypadly z tempa a to, co je zdobilo v prvním poločase, bylo rázem pryč. Hráčky Platanu toho dokázaly využít a v 55. minutě snížily na rozdíl dvou branek. Úspěšnou střelkyní byla Marie Bártová – 1:3.

Až tento inkasovaný gól Kapličandy probudil a ty se s dalšími minutami vrátily k výkonu z prvního poločasu. To už dobře hrající Vocedálková působila na postu útočnice.

V polovině druhého dějství hostující hráčky znovu a svému hostiteli odskočily na rozdíl tří branek. Po nahrávce Matouškové překonala brankářku Brožovou Petra Važanová a byl to pro ni první střelecký zápis v kaplickém dresu – 1:4.

Hned v následující minutě se hráčky Spartaku znovu střelecky prosadily, když přihrávku Bartoníčkové zúročila Simona Vocedálková – 1:5.

S chutí hrající fotbalistky kaplického Spartaku měly i další brankové příležitosti a nadále se dokázaly v koncovce prosazovat. V 76. minutě po střele Bartoníčkové se k míči ve vápně dostala Monika Pálková – a bylo to už 1:6.

Ani v závěrečné desetiminutovce hostující hráčky ze svého tempa nepolevily. V 81. minutě po další gólové asistenci Bartoníčkové přidala svůj druhý střelecký zářez Petra Važanová – 1:7.

Ve zbývajících minutách se o slovo přihlásila nejlepší hráčka na hřišti Simona Vocedálková, která v 84. minutě po přihrávce od kapitánky Praizlerové zvyšovala už na 1:8.

Dvě minuty před koncem pak svým pátým gólem v zápase uzavřela na konečných 1:9 Simona Vocedálková.

Kapličandy v derby po zásluze vysoko zvítězily a poskočily na druhé místo déčkové divizní tabulky. Vítězství mohlo být i vyšší, ale domácí gólmanku Brožovou v několika případech zachránila branková konstrukce. V dalším střetnutí budou fotbalistky Spartaku v sobotu 30. září hostit Domažlice.

Fakta

Branky: 55. Bártová – 14., 17., 68., 84. a 88. Vocedálková, 67., 81. Važanová, 38. Vávrová, 76. Pálková, bez karet, rozhodčí Štiak, 20 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Suchanová, Vocedálková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Pálková, Matoušková, střídaly: Važanová, Urazilová.

Libor Granec