Po dvou venkovních výhrách pomýšlely Kapličandy proti Protivínu pouze na vítězství, zvláště, když na podzim první vzájemný zápas vysoko vyhrály. Při absenci trenéra Křivy vedl družstvo žen Spartaku do utkání jako hlavní kouč Jan Petřík.

Kaplice – Protivín 8:0 (5:0)

Domácí hráčky začaly od úvodních minut velice aktivně a první gólovou příležitost si připravily už v 5. minutě. Na levé straně vybojovala míč Tošilová, pronikla do šestnáctky, přesnou přihrávkou našla před brankou zcela volnou Pálkovou, ta však zblízka napálila míč jen do brankářky Kyrianové.

Netrvalo však dlouho a skóre se ve prospěch kaplického Spartaku měnilo. Na centr Matouškové od rohového praporku si naběhla Markéta Bartoníčková a povedenou hlavičkou poslala míč do protivínské svatyně – 1:0.

V 11. minutě musela brankářka Kyrianová lovit míč ze sítě podruhé. Bartoníčková před vápnem přiťukla míč Heleně Praizlerové, jež umístěnou přízemní střelou zvýšila náskok domácích – 2:0.

Fotbalistky Spartaku i v dalších minutách diktovaly tempo hry a byly o poznání aktivnější než jejich soupeřky. Výsledkem toho byly další vstřelené góly. V 17. minutě to bylo 3:0, když se do střelecké listiny zapsala Monika Pálková.

V polovině prvního poločasu už to bylo o čtyři, když se znovu po rohovém kopu Matouškové nadvakrát prosadila podruhé v zápase Markéta Bartoníčková – 4:0.

Ale ani to ještě nebylo v první půli vše. Ještě jednou musela brankářka Kyrianová pro míč do své svatyně, když v 36. minutě upravila na poločasových 5:0 přesnou střelou Simona Vocedálková – 5:0.Po změně stran přibylo oboustranně více nepřesností a šance měly i hráčky Platanu. Půle však začala gólovkou domácích fotbalistek, když po minutě a dalším rohovém kopu Matouškové skončila hlavička Vaňkové na břevně.

Na další vážnější příležitost se pak čekalo až do 63. minuty – a skončilo to stejným výsledkem. Po přihrávce od Važanové střílela z vápna Bartoníčková a Kyrianovou znovu zachránilo břevno.

Nedlouho poté zněla konstrukce protivínské branky opětovně. Tentokráte střílela z pravé strany Matoušková, jejíž křížná rána skončila na tyči, ale odražený míč dokázala pohotově dorazit do branky dobíhající Petra Važanová – 6:0.

V polovině druhého dějství to pak bylo o sedm, když přihrávku Bartoníčkové dokázala přetavit v další branku důsledná Simona Vocedálková – 7:0.

Čtvrthodinu před koncem se hostující fotbalistky mohly dočkat alespoň čestného úspěchu, ale nebylo jim přáno. Proti brankářce Klomfarové totiž Boorová neuspěla a v pokračující akci zakončovala z pravé strany jen do boční sítě Bártová.

Konečnou podobu dostal výsledek dvě minuty před koncem, když byla ve vápně nedovoleně zastavena pronikající Važanová – a pískala se desítka. K penaltě se postavila Markéta Bartoníčková a umístěnou střelou zkompletovala svůj hattrick – 8:0.

Fakta – branky: 9., 23. a 88. z penalty Bartoníčková, 38. a 67. Vocedálková, 17. Pálková, 65. Važanová, bez karet, rozhodčí Hladík, 40 diváků, sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vaňková, Vávrová, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Petříková, Pálková, střídaly: Suchanová, Važanová.

Kaplické fotbalistky si třetí jarní výhrou upevnily druhou příčku v tabulce déčkové divizní skupiny. V dalším kole pojedou hájit tento post na hřiště aktuálně šestých Domažlic.

Libor Granec