Vinou různých absencí měl hostující trenér Křiva k dispozici pouze devět statečných hráček. Ty se v čase lehce po poledni a v úmorném vedru postavily proti domácí jedenáctce.

Hradiště – Kaplice 1:3 (1:1)

Dvojnásobnou přesilovku fotbalistky Hradiště velice záhy dokázaly zužitkovat, když se už v 5. minutě po akci středem prosadila přesně mířící Michalová – 1:0.

I přes brzké vedení se však nedá říci, že by mělo Hradiště nějakou územní převahu. Hostující hráčky hrály velmi disciplinovaně, velice dobře takticky a i ony se dostaly do zakončení. Ve 13. minutě střílela mimo z trestného kopu kapitánka Veronika Jedličková. Na druhé straně zanedlouho pokoušela štěstí Nimburská, brankářka Klomfarová si však s její střelou nadvakrát poradila. A ve 22. minutě bylo vyrovnáno. Kratochvílová zpětnou přihrávkou našla nepokrytou Veroniku Jedličkovou, jež zpoza šestnáctky poslala tvrdou střelou míč přesně k pravé tyči – 1:1.

Nejnebezpečnější domácí fotbalistkou byla bezesporu rychlonohá Iva Michalová, která ve 27. minutě mohla domácím vrátit vedení, ale svůj samostatný únik nedotáhla ke gólovému konci. Hrdinkou okamžiku se stala kaplická brankářka Klomfarová. Obdobnou příležitost měly deset minut před přestávkou i Kapličandy, když V. Jedličková přesnou přihrávkou nastartovala Pálkovou, která se protáhla až před brankářku, ale zkušenou Vaňkovou překonat nedokázala. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Pokud někdo čekal, že hráčky Spartaku po změně stran v úmorném vedru odpadnou, tak se mýlil. A dost možná k tomu přispěl i moment z 52. minuty. Spartak měl výhodu trestného kopu z pozice spíše pro centr, k míči se postavila Veronika Jedličková, vyslala střelu na zadní tyč, brankářka Vaňková trestuhodně chybovala a Kapličandy, ač v devíti, rázem byly ve vedení – 1:2.

O čtyři minuty později mohlo být znovu srovnáno. Po akci z pravé strany nastal před kaplickou svatyní obrovský závar, nejblíže gólu byla hlavičkující Nimburská, ale břevno bylo proti a obléhání ukončila střelou mimo Sigmundová. Po hodině hry naopak hostující hráčky navýšily své vedení. Vocedálková autovým vhazováním našla ve vápně Pálkovou, ta se probila až před branku, zpětnou přihrávkou oslovila Veroniku Jedličkovou, střelu k tyči stačila Vaňková ještě vyrazit, jenomže Nela Kratochvílová byla ve správný moment na správném místě a úspěšnou dorážkou zvýšila náskok Spartaku – 1:3.

Třetí inkasovaný gól hodně otupil snažení domácích hráček. Fotbalistky Spartaku hrály výborně po taktické stránce a soupeřky do vyložených brankových příležitostí už ve zbytku zápasu prakticky nepustily. V 77. minutě V. Jedličková kolmicí vysunula Pálkovou, ta ukázala bránící Pichlíkové záda, dostala se sama před brankářku, zakončovala po zemi, bohužel těsně vedle. Chvilku před koncem mohla korigovat Jamburová, ale brankářku Klomfarovou překonat nedokázala.

Po závěrečném hvizdu se tak z tříbodového zisku radovaly fotbalistky kaplického Spartaku. Devět statečných kaplických děvčat si zaslouží za předvedený výkon veliké absolutorium, protože v úmorném vedru předvedly obdivuhodný výkon. Bojovnost, obětavost a do puntíku splněné taktické pokyny, to byly faktory, které zajistily kaplickým hráčkám v derniéře tři body a potvrzení suverenity v tomto ročníku krajského přeboru.

Fakta – branky: 5. Michalová – 22. a 52. V. Jedličková, 60. Kratochvílová, hráno bez karet, rozhodčí Třeštík, sestava Kaplice: Klomfarová – Kováříková, Vávrová, K. Jedličková, Kratochvílová, Tošilová, V. Jedličková, Vocedálková, Pálková.