Kaplice – Mokré 4:1 (2:0)

Už ve 2. minutě měly favoritky první možnost poté, když hostující brankářka chytila do rukou malou domů, ale V. Jedličková hradbu těl neprostřelila. V 5. minutě už však Kapličandy vedly, když po rohu V. Jedličkové přesnou hlavičkou otevřela skóre Helena Praizlerová – 1:0.

Za dalších sedm minut se stav měnil znovu. Další rohový kop zahrávala V. Jedličková, bránící hráčky nezachytily náběh Heleny Praizlerové, a ta opět hlavou překonala gólmanku Zákosteleckou – 2:0.

Rychlým dvoubrankovým vedením se fotbalistky Kaplice nasměrovaly k zisku dalších bodů, byť do pauzy již vedení nenavýšily.

Ve druhém dějství příliš vyložených gólových příležitostí k vidění nebylo, přesto se skóre měnilo ještě třikrát. V polovině druhé půle Pálková našla na středu volnou Veroniku Jedličkovou a na její parádní střelu k tyči Zákostelecká nemohla dosáhnout – 3:0.

Až pak se do větších šancí dostaly i hráčky Mokrého, ale Rousková možnost prováhala. Čtvrthodinu před koncem se Mokré gólu přece jen dočkalo. Rousková pronikla zprava do vápna a po její přesné přihrávce překonala brankářku Petržalovou zakončující Spergerová – 3:1.

Nakonec mohlo být z utkání ještě drama, naštěstí pro domácí se nepovedený centr kapitánky Minaříkové otřel pouze o břevno. Definitivní podobu výsledku pak dala Veronika Jedličková, která v 88. minutě zahrávala trestný kop z hloubi pole a zřejmě i díky silnému větru míč skončil za zády překvapené brankářky Zákostelecké – 4:1.

Kapličandy potvrdily roli favorita a dál okupují druhou příčku tabulky s jednobodovým mankem na vedoucí Sezimovo Ústí.

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková, Praizlerová, Vávrová (46. Suchanová), K. Jedličková (64. Goldfingerová), Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková, V. Jedličková.

Libor Granec