Poslední zápas divizní sezony sehrály fotbalistky kaplického Spartaku na domácí půdě.

Za jistých okolností mohla sezona pro Kapličandy ještě pokračovat, ale to pouze za předpokladu, že by první Sezimovo Ústí bodově tratilo v Plzni. Nicméně kaplické dívky se rozhodně chtěly rozloučit se svými příznivci v utkání s jindřichohradeckým Sokolem tříbodovým ziskem.

Kaplice – J. Hradec 4:1 (2:1)

Utkání předcházela velká průtrž a stojící voda mnohdy ztěžovala hráčkám kombinaci. Na úvodní gól se však čekalo jen do 6. minuty, kdy na pravé straně měla dostatek času i prostoru k centru Stoklasová a její pobídku využila k otevření skóre Veronika Jedličková – 1:0.

Na mokrém terénu pak převládly spíše osobní souboje, než pohledné fotbalové akce. Až ve 24. minutě se po autovém vhazování ve vápně pěkně uvolnila Bartoníčková, rozvlnila však jen boční síť. O chvíli později po centru Kováříkové zakončovala V. Jedličková, ale brankářka Šteflová byla pozorná. I když hostující hráčky nehrály vůbec špatně, tak v útočné fázi se do zakončení moc nedostávaly. Proto jejich vyrovnání ve 39. minutě lze označit za nečekané. Ve vápně dostala prostor Tlachnová a s přispěním teče bránící Praizlerové skončil míč za zády bezmocné brankářky Petržalové – 1:1.

Závěr poločasu se ovšem odehrál v režii domácích fotbalistek. Po faulu na Bartoníčkovou zahrávala ve 43. minutě trestný kop z pravé strany V. Jedličková a prudký centr dokázala do branky mimo dosah gólmanky usměrnit Monika Pálková – 2:1.

A mohlo být ještě veseleji. V nastaveném čase prvního dějství Tošilová vysunula do samostatného úniku V. Jedličkovou, ale ta v souboji s brankářkou na Šteflovou nevyzrála.

Po změně stran mohly hostující hráčky brzy srovnat. Trestný kop ze strany zahrávala Pilařová a po centru na zadní tyč hlavičkovala v gólové pozici Kocoňová, ale Petržalová byla na místě. V polovině druhé půle měla na druhé straně gólmanka Sokola pořádnou dávku štěstí, když z přímého kopu tvrdě pálila V. Jedličková a míč se po ne zcela jistém zákroku brankářky svezl po břevně.

V 70. minutě už Kapličandy důležitý třetí gól přidaly. Rohový kop zahrávala V. Jedličková a hlavičkující Markéta Bartoníčková nikým nebráněná pohodlně skórovala – 3:1.

Konečnou podobu výsledku pak dala 90. minuta, kdy se za vápnem dostala lacino k míči Helena Praizlerová, dokázala se uvolnit a technickou střelou překonala Šteflovou na 4:1.

Zápas skončil zaslouženou výhrou kaplického Spartaku, ale vítězství Sezimova Ústí v Plzni v poměru 9:2 (v půli Jihočešky prohrávaly 0:2) Kaplici určilo konečnou stříbrnou příčku v divizní sezoně 2015/16.

Fakta – branky: 6. V. Jedličková, 43. Pálková, 70. Bartoníčková, 90. Praizlerová – 39. Tlachnová, ŽK 1:0 (V. Jedličková), rozhodčí Kemény, 33 diváků.

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková, Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková (60. Suchanová), V. Jedličková.