Po úvodní dvouciferné výhře nad celkem Borovan měly Kapličandy v druhém kole plánované volno a ve třetím kole se jim o nečekané volno postarala voda padající z nebe (pozn. – dohrávka s Protivínem je na programu zítra, tj. v pátek 26. září od 17 hodin).

Mokré – Kaplice 1:4 (0:2)

Hned v 1. minutě Bartoníčková nefalšovanou českou uličkou poslala do sóla kaplickou kapitánku Křivovou, ta v gólové pozici vystřelila po zemi kolem nohy brankářky Poláčkové, míč však těsně minul tyč domácí svatyně. Poté se hra plná nepřesností z obou stran odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. V 18. minutě se však hostující hráčky dostaly do vedení, když přihrávku Vybíralové dokázala zúročit Květa Tošilová – 0:1.

Druhý uklidňující gól pak kaplická děvčata přidala ve 32. minutě střetnutí. Výkop brankářky Klomfarové domácí stoperky podběhly, kapitánka Pavla Křivová mohla zcela osamocená postupovat na branku, z neúspěchu z úvodní minuty se poučila a v tomto případě dokázala brankářku Poláčkovou překonat – 0:2.

I po změně stran se jako první gólově prosadila děvčata z Kaplice. V 53. minutě Tereza Vávrová vybojovala míč a povedenou ranou z 25 metrů pod břevno zvýšila náskok hostů – 0:3.

V dalším průběhu za domácí gólmankou dvakrát zvonila branková konstrukce a v obou případech to bylo po střelách Křivové. Ta nejprve pálila zpoza šestnáctky levačkou do břevna a několik minut před koncem mířila z úhlu pouze do tyče.

V samotném závěru ještě padly dva góly. Nejprve se prosadily kaplické fotbalistky, když v 88. minutě přihrávku Kourové přetavila v gól přesně hlavičkující kanonýrka Veronika Jedličková – 0:4. Na úplném konci se čestného úspěchu dočkaly i domácí hráčky, když ke skórování využily chyby v kaplické obraně a Bartáčková upravila na výsledných 1:4.

Po dvou odehraných zápasech mají děvčata z Kaplice na kontě plný bodový zisk. Teď je v domácím prostředí čeká náročný víkend, když v pátek v dohrávce třetího kola hostí Protivín a v neděli v rámci pátého kola přivítají na svém hřišti Hradiště.

Fakta – branky: 90. Bartáčková – 18. Tošilová, 32. Křivová, 53. Vávrová, 88. V. Jedličková, ŽK 0:1 (V. Jedličková), rozhodčí Kovařík.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vaňková, Vávrová, Kourová, Vocedálková, Bartoníčková, Vybíralová, Tošilová, Křivová, V. Jedličková, střídala: Kováříková.

Libor Granec