Jarní premiéru obstarala kaplická třetiligová děvčata. Domácí trenéři však měli znovu potíže se sestavou a nakonec měli k dispozici pouze jednu náhradnici. To hostující kouč Štolka na tom byl ještě hůře. I jeho sestavu zasáhly nemoci a zranění, a tak hostující Holoubkov nastoupil do utkání jen o devíti hráčkách a to ještě k zápasu hosté dorazili čtvrthodinu před výkopem.

Kaplice - Holoubkov 4:1 (2:0)

Na úvodní branku se čekalo pouze do 3. minuty, kdy se sražený centr Křivové dostal k Praizlerové, která utaženou přízemní ranou k pravé tyči nedala hostující brankářce Březinové šanci – 1:0. Za dalších sedm  minut však nastínily své útočné schopnosti i fotbalistky z Holoubkova. Po pravé straně zatáhla míč Hurtová, přesnou přihrávkou našla před brankou nabíhající kapitánku Hanzíkovou, která však ve vyložené příležitosti mířila nad. Druhý gól se Kapličandám podařilo přidat v 17. minutě, kdy Křivová našla rozběhnutou Veroniku Jedličkovou, která přelobovala holoubkovskou gólmanku – 2:0. Nedlouho poté šla sama na branku Benedová, skóre však navýšit nedokázala, když její pokus Březinová vyrazila.

Po změně stran jako první zahrozila opět Benedová, ale zblízka přestřelila. Chvíli na to už to bylo o tři branky. Tošilová před vápnem přistrčila míč Vaňkové, která se opřela do míče a trefila se náramně, když míč skončil přesně u levé tyče – 3:0.

V 56. minutě se ve stoprocentní šanci ocitla Veronika Jedličková, ale Březinovou zachránila tyč. V polovině druhé půle se už podařilo hráčkám Spartaku skóre ještě navýšit, když si v koncovce počínala na jedničku Veronika Jedličková – 4:0.

Vzápětí se však gólu dočkaly i hráčky Holoubkova a nutno říci, že naprosto zaslouženě. Do samostatného úniku se dostala Hurtová a i ona si dokázala s vybíhající brankářkou poradit – 4:1.

V 73. minutě v koncovce neuspěla V. Jedličková, když se její střela otřela o břevno. Na druhé straně se po rohovém kopu dostala k hlavičce Pochová, trefila však jen před sebou bránící fotbalistku Spartaku. I závěrečnou šanci zápasu měly na svých kopačkách hostující hráčky, když se zprava do zakončení dostala Hurtová, ale její ránu vyrazila Vávrová na rohový kop. Zápas tedy skončil výhrou Spartaku o tři góly.

Výsledek kaplické trenéry Křivu a Tomáše rozhodně těšil více, než předvedená hra. Hostující hráčky i přes prohru mohly ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. V devíti  totiž podaly velice sympatický výkon, když bojovaly od první do poslední minuty.

Fakta – branky: 17. a 67. Veronika Jedličková, 3. Praizlerová, 53. Vaňková –  68. Hurtová, řídil rozhodčí Štika, hráno bez karet.

Sestava Kaplice: Vávrová – K. Jedličková, Vaňková, Tošilová, Kováříková, Doubravová, Praizlerová, V. Jedličková, Benedová, Křivová, Černochová (73. Járová).

V dalším kole zamíří fotbalistky nadále v průběžném pořadí třetího kaplického Spartaku v sobotu na hřiště v tabulce poslední Mořiny.

Libor Granec