V Kaplici byl k vidění duel z popředí tabulky divizní skupiny D, v němž zástupce našeho regionu hostil třetí Hrádek. Ten na podzim zvítězil přesvědčivě 4:1, a tak měly Kapličandy co oplácet.

Kaplice – Hrádek 3:1 (2:1)

Utkání nezačalo pro domácí hráčky vůbec dobře. Běžela teprve 2. minuta, kdy se změnilo skóre ve prospěch hostů. K míči se na vápně dostala nepokrytá Frantová a střelou po zemi překonala brankářku Petržalovou – 0:1.

Naštěstí náskok Hrádku vydržel jen necelých pět minut. Za dlouhým balonem, který směřoval do vápna, se vydala Stoklasová, gólmanka Ivaničová při vybíhání zaváhala, kaplickou hráčku zastavila jen za cenu faulu – a pískala se penalta. K provedení desítky se postavila zkušená Helena Praizlerová a s přehledem srovnala na 1:1.

Poté se střídaly šance na obou stranách, ale do kabin nakonec odcházely spokojenější hráčky Spartaku. Rozhodla o tom 28. minuta, kdy se hostující brankářka podepsala i pod druhý gól. Chytila totiž rukou malou domů, z následné standardky Praizlerová přiťukla míč Markétě Bartoníčkové, a ta zacílila přesně – 2:1.

V deštivém a velice chladném počasí pak Kapličandy pečetily výsledek po hodině hry. To se Pavla Křivová probíjela do vápna, kde Andrlová zahrála rukou a z druhé penalty zápasu pak sama kaplická kapitánka upravila na výsledných 3:1. Přes veškerou snahu hostujících hráček i několik velkých šancí se už na skóre nic nezměnilo – a tři body zůstaly doma.

Fakta – branky: 6. Praizlerová z penalty, 28. Bartoníčková, 61. Křivová z penalty – 2. Frantová, ŽK 0:1 (Kupilíková), rozhodčí Kovařík, 30 diváků.

Sestava Kaplice: Petržalová – Vocedálková, Vávrová, Hnízdilová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Praizlerová, Bartoníčková, Matoušková, Křivová, střídaly: Suchanová, Pálková.

Kaplice se jedenáctou výhrou v sezoně bodově dotáhla na Hrádek a jen o skóre zůstává čtvrtá. V příštím kole čeká v sobotu Kapličandy zápas na půdě tradičního rivala – v pořadí šestých Borovan.

Libor Granec, Karel Vosika