Kaplice – Dukla Jižní Město 6:2 (2:1)

Kapličandy byly proti soupeři ze středu tabulky třetiligové skupiny D v roli papírového favorita a netrvalo dlouho a natěšení domácí diváci se dočkali míče v síti Pražanek. Už po pěti minutách Vaňková ideálně vysunula Křivovou, která pronikla do vápna, našla ještě lépe postavenou Veroniku Jedličkovou – a bylo to 1:0.

S přibývajícím časem se však hra začala vyrovnávat a hostující hráčky měly míč častěji na kopačkách. V 18. minutě Remková našla rozběhnutou Pospišovou, ale ta ve stoprocentní šanci ztroskotala na zkušené brankářce Poláčkové. Ve 26. minutě ve slibné příležitosti neuspěla nejlepší střelkyně domácího Spartaku Veronika Jedličková – a přišel trest. Hráčkám hostující Dukly se podařilo zaslouženě vyrovnat, když Freislerová se na vápně pěkně uvolnila a střelou pod břevno vyrovnala na 1:1.

O chvíli později mohla vrátit Spartaku vedení Koláčková, ale brankářku Bínovou se přehodit nepodařilo. Přesto nakonec odcházely do kabin spokojenější Kapličandy. Rozběhnutá V. Jedličková prostrčila míč mezi bránícími hráčkami na nabíhající Bartoníčkovou, která střelou po zemi překonala Bínovou na poločasových 2:1.

I po změně stran se jako první gólově prosadily fotbalistky Kaplice. A znovu zafungovala spolupráce V. Jedličkové s Bartoníčkovou, která z nájezdu se štěstím podruhé v zápase skórovala – 3:1.

Jenomže hostující hráčky předvedly velkou bojovnost a vůli s výsledkem něco udělat. V 64. minutě byla v šanci Šefčíková, ale křížný pokus se mezi tři tyče jen těsně nevešel. Za další dvě minuty už se ovšem Dukla prosadila. Jmenovitě to byla Remková, která nadvakrát dokázala míč dopravit za záda brankářky Poláčkové – 3:2.

Ale gólová odpověď domácích hráček byla snad rychlejší než blesku rychlá. Poté co hlavní rozhodčí na polovině hřiště hvizdem zahájil hru následoval přesný pas Koláčkové na Benedovou, která parádní střelou vrátila Spartaku dvoubrankové vedení – 4:2. Od doby, kdy byla hra znovu zahájena, neuběhlo snad ani deset vteřin.

Poté mohla vedení Spartaku pojistit V. Jedličková, ale Bínovou nepřekonala. Na druhé straně měla gól na kopačce Freislerová, ale proti jejímu zakončení zblízka vytasila Poláčková fantastický zákrok.

V 79. minutě se pak definitivně rozhodlo. Obraně Dukly tentokrát pláchla Veronika Jedličková, vybíhající brankářce udělala kličku, ta jí před vápnem faulovala a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Do branky hostů se tak postavila hráčka z pole Podlahová, která proti následnému přímému kopu Křivové zasahovat nemusela.

Zbylých deset minut se ovšem odehrálo v režii domácích hráček, kterým se podařilo využít přesilovku a dvěma góly zvýraznily své vítězství. Střelecky se dokázala ještě prosadit Markéta Bartoníčková, jež zkompletovala svůj hattrick. V poslední minutě potom Benedová upravila na konečných 6:2.

Kaplické ženy si připsaly jubilejní desátou výhru v sezoně a upevnily si druhou příčku. Výsledek je však lepší než předvedená hra. Domácí tým výrazně podržela gólmanka Poláčková a v útočné fázi se dařilo Bartoníčkové. Fotbalistky hostující Dukly předvedly sympatický výkon a rozhodně si nezasloužily prohrát o čtyři branky.

Fakta – branky: 40., 57. a 85. Bartoníčková, 67. a 90. Benedová, 5. V. Jedličková – 32. Freislerová, 66. Remková, rozhodčí Schönkypl, ŽK 1:0 (Koláčková), ČK 0:1 (79. Bínová), 60 diváků.

Sestava Kaplice: Poláčková – Kováříková, Vaňková, Tošilová, K. Jedličková, Benedová, Tomášová, Koláčková, Bartoníčková, Křivová, V. Jedličková (88. Černochová).

Libor Granec