V minulém třetiligovém kole měly fotbalistky kaplického Spartaku volno, protože ze soutěže vystoupil rezervní tým Zlíchova. Kapličandy tak po čtrnácti dnech nastoupily k dalšímu utkání znovu před vlastními diváky, když přivítaly šesté Ďáblice. Domácí hráčky byly favoritkami, ale rozhodně se nedalo čekat to, co se v prvním poločase na hřišti strhlo.

Kaplice – Ďáblice 10:0 (9:0)

S chutí hrající kaplické dívky si doma otevřely doslova střelnici, když už po čtvrthodině hry vedly o čtyři branky a v polovině zápasu pak svítil na ukazateli skóre výmluvný výsledek 9:0. Vše načala už po dvou minutách kapitánka Křivová, která zužitkovala přesný centr Bartoníčkové – 1:0.

V 7. minutě měly Kapličandy výhodu přímého kopu a Křivová přesnou technickou střelou zvýšila na 2:0.

Ve 12. minutě Bartoníčková přesnou kolmicí vysunula Tomášovou, která šla sama na branku, a i ona měla přesnou mušku – 3:0.

Za další tři minuty znovu Bartoníčková asistovala a poprvé se do střelecké listiny zapsala Veronika Jedličková – 4:0.

Pak po rohovém kopu hlavičkovala Koláčková do břevna. V polovině poločasu zatáhla míč po pravé straně Benedová a V. Jedličková přidala pátý gól – 5:0.

O chvíli později Křivová vysunula Koláčkovou, jež se napodruhé už zapsala mezi střelkyně zápasu – 6:0.

Hostující hráčky se k prvnímu střeleckému pokusu dostaly až po půlhodině hry, ale ránu Kloubkové brankářka Poláčková v pohodě kryla. Ve zbývajícím čase první půle znovu úřadovala kanonýrka Veronika Jedličková, která přidala další tři góly, v té chvíli jich měla na kontě již pět – a Spartak vedl v poměru 9:0.

Přestávka přišla hostujícím hráčkám více než vhod a po změně stran se obraz hry přece jenom změnil. Ďáblické fotbalistky hrály koncentrovaněji a a byly i nebezpečnější než v první půli. Slibnou příležitost měla Jílková, ale její lob skončil nad brankou Spartaku. V polovině druhého dějství vyslala povedenou střelu Zemjánková, ale Poláčková stačila míč vytěsnit na rohový kop.

V 78. minutě pronikla do vápna Veronika Jedličková, byla faulována Duchaňovou – a pískala se penalta. K ní se postavila sama faulovaná, vystřelila pod břevno, ale brankářka Bajnovičová vyrazila na rohový kop. Šest minut před koncem se už domácí diváci kýžené desítky dočkali. Po rohovém kopu nastal před brankou hostů velký závar, střela Křivové skončila na břevně, ale odražený míč dokázala do branky dorazit Vaňková – 10:0.

Výhra domácích tabulkových favoritek se dala očekávat, ale jen málokdo by si troufal tipovat dvouciferný výsledek. Pochopitelně spokojen byl i domácí trenér Jaroslav Křiva: „Po dlouhé době jsme hráli kompletní, což bylo znát. Za první půli velkou pochvalu zaslouží celé družstvo. Vyzdvihnout ale musím střelkyni Jedličkovou a také brankářku Poláčkovou. Moc toho na ní sice nešlo, ale co prošlo, to s přehledem vyřešila."

Fakta – branky: 15., 23., 33., 35. a 43. V. Jedličková, 2. a 7. Křivová, 12. Tomášová, 27. Koláčková, 84. Vaňková, hráno bez karet, řídil rozhodčí Schönkypl.

Sestava Kaplice: Poláčková – Baštářová, Vaňková, Koláčková, Tošilová (80. Járová), Benedová (46. Bartyzalová), Tomášová, Bartoníčková, Vocedálková, V. Jedličková (86. Černochová), Křivová.

Další výsledky: Pavlíkov – Blatná 3:1 (1:0), Mořina – Horní Bříza 3:0 (1:0), Bráník – Příkosice 3:1 (1:1), Holoubkov – Jižní Město 1:3 (1:2).

Kaplické dívky se bodově dotáhly na lídra a naději na ligové prvenství budou přiživovat v sobotu na hřišti osmých Příkosic.

Libor Granec, Karel Vosika