Kaplice – Zlíchov 1:3 (0:2)

Hosté v sestavě se dvěma slovenskými posilami a dvěma hráčkami na střídavý start v průběhu zápasu ukazovali, proč jsou na prvním místě tabulky.

Hned v 1. minutě po nahrávce Petřekové měla gól na kopačce Hrdličková, branku Spartaku však minula. Domácí hráčky zahrozily až ve 21. minutě, kdy se po rohu do zakončení dostala Bartoníčková, ale také mezi tyče soupeřovy branky netrefila. O tři minuty později se děvčata z Prahy ujala vedení, když se střelou pod břevno prezentovala z libereckého Slovanu na střídavý start hrající Matějková – 0:1.

Po půlhodině šla sama na domácí brankářku Hrdličková, ale Petržalová zachránila. Vyrovnání pak měla na hlavě po centru Křivové z trestného kopu Vaňková, ale hostující brankářka Holerová gólovou hlavičku reflexivně vyrazila. Možná klíčový moment zápasu pak přišel v posledních vteřinách poločasu, kdy obraně Spartaku utekla Hrdličková a míč poslala přesně k tyči – 0:2.

Hned v první minutě druhého dějství po rohovém kopu znovu zahrozila důrazná Vaňková, ale její pokus odvrátila jedna z bránících zlíchovských hráček z brankové čáry a dorážka Křivové branku těsně minula.

Po hodině hry měla tři gólovky hostující Michálková, ale nejprve mířila mimo a poté ji dvakrát vychytala gólmanka Petržalová, které jednou pomohlo i břevno. V 72. minutě se už po rohu Michálková zblízka prosadila – a bylo to 0:3.

Krátce před koncem zápasu se hráčky Spartaku alespoň dočkaly zaslouženého čestného úspěchu. V 89. minutě přízemní střelou z vápna překonala jinak výborně chytající brankářku Holerovou střídající Koláčková – 1:3.

Kaplická děvčata tak poprvé v této sezoně v domácím prostředí bodově ztratila. Soupeřky z hlavního města ovšem prokázaly svou velkou síly a zaslouženě si odvezly všechny tři body.

Sestava Kaplice: Petržalová – Tošilová (80. K. Jedličková), Vaňková, L. Tomášová, Kováříková, Bartková (55. Koláčková), H. Tomášová (86. Urazilová), Bartoníčková, Vocedálková, Křivová, V. Jedličková (84. Marková).