Po domácí kanonádě proti Jižnímu Městu (6:2) se fotbalistky kaplického Spartaku k druhému jarnímu utkání třetiligové skupiny D vydaly na západ Čech.

Holoubkov – Kaplice 0:6 (0:4)

Podzimní domácí zápas s tímto soupeřem Kapličandy prohrály 0:3. V partii čtvrtého týmu s druhým ovšem byly mírnými favoritkami hostující hráčky, které na Rokycansko nepřijely s poraženeckou náladou a hned od úvodu se snažily o aktivní hru.

Ve 12. minutě střílela mimo Benedová a o osm minut později po přihrávce Křivové pálila do břevna Bartoníčková a z dorážky si stejně počínala i V. Jedličková. I ona rozezvučela břevno domácí svatyně. Za aktivitu však byly hráčky hostujícího týmu přece jen záhy odměněny, když ve 25. minutě Bartyzalová našla přesnou nahrávkou Veroniku Jedličkovou, a ta pěknou akci zakončila přesnou střelou k tyči – 0:1.

Závěr poločasu pak hráčky Spartaku zcela ovládly a dalšími třemi góly prakticky rozhodly celý zápas. Do hlavní role se pasovala kaplická stoperka Dagmar Vaňková, která za pět minut bleskově vstřelila čistý hattrick. Nejprve se prosadila po centru Koláčkové přesnou hlavičkou – 0:2. Poté po trestném kopu Křivové zakončovala Bartoníčková pouze do brankářky, ale důrazná Vaňková upravila už na 0:3. A v poslední minutě půle se po rohu V. Jedličkové prosadila Vaňková znovu hlavou. Tentokrát poslala míč pod břevno – 0:4.

Druhý poločas se odehrával za již jasného stavu, Kapličandy si bez větších problémů hlídaly své čtyřbrankové vedení a navíc se jim znovu podařilo skórovat. V 65. minutě Bartoníčková nefalšovanou českou uličkou uvolnila rozběhnutou Veroniku Jedličkovou, která si s koncovkou nedělala hlavu a nekompromisně zvýšila na 0:5.

A čtvrthodinu před koncem se hráčkám Spartaku podařilo završit půltucet branek v domácí síti. Po krásné akci na jeden dotek překonala domácí brankářku Koláčková – 0:6.

Fotbalistky Spartaku Kaplice tak svému soupeři oplatily podzimní domácí prohru i s úroky. Dle slov trenéra Jaroslava Křivy sehrála děvčata velice podařený zápas a po velmi dobrém výkonu zaslouženě vysoka vyhrála. Pochvalu si zaslouží celý tým. Vyzdvihnout je však třeba autorku bleskového hattricku Vaňkovou, brankářku Poláčkovou a Koláčkovou, která na pro sebe nezvyklém postu podala výborný výkon.

Sestava Kaplice: Poláčková – Kováříková (65. K. Jedličková), Vaňková, Koláčková, Vocedálková, Bartyzalová (68. Tošilová), Tomášová, Bartoníčková, Benedová, Křivová, V. Jedličková (83. Járová).

V dalším utkání budou fotbalistky Spartaku Kaplice v sobotu 7. dubna před vlastními diváky ve šlágru druhého se třetím týmem tabulky od 14 hodin hostit Pavlíkov.

Libor Granec