Kaplice B – Velešín 3:0 (2:0)

V domácí sestavě se objevili i hráči z áčka Spartaku (Pavel Pulec, Hejna), kteří nemohli nastoupit o den dříve k utkání KP ve Čkyni. Jako první však zahrozili hosté, ale Sedláčkova střela z velmi dobré pozice postrádala přesnost. To na druhé straně se krásně uvolnil Mrázik, vyslal táhlou křížnou střelu, kterou Layrer konečky prstů vyškrábl zpod břevna na roh.

Domácí pak byli častěji u míče a vynutili si územní převahu, kterou gólově poprvé korunovali v 18. minutě. Po ideálním pasu P. Pulce do vápna pronikl Mrázik, jehož střelu Layrer vyrazil na roh. K opakovanému centru se následně dostal Hejna a přetažený míč uklidil hlavou do sítě Pavel Pulec – 1:0.

I po vstřelení vedoucí branky byli Kapličtí aktivnější a několik minut po uplynutí půlhodiny hry se jim podařilo přidat důležitou druhou branku. Po kombinační akci zleva pronikl do vápna Pavel Pulec, zpětnou přihrávkou našel volného Kubatu, který střelou po zemi prostřelil velešínského brankáře – 2:0. Na druhé straně pak pokoušel střelecké štěstí Semerád, ale povedený pokus zpoza vápna minul pravou tyč domácí svatyně.

I po změně stran se pokračovalo v podobném duchu jako v dějství prvním. Po pěti minutách hry zahráli hosté malou domů a domácí měli výhodu standardní situace. Kubata rozehrál nakrátko na F. Koubu, ten však míč napálil pouze do břevna. Po hodině hry P. Pulec přesnou kolmicí vyslal do úniku po pravé straně Hejnu, ten se dostal do vápna, tvrdou ránu však stačil Layrer vyrazit.

V polovině druhého poločasu se po delším časovém úseku přihlásili o slovo také hosté. Na dlouhý pas si naběhl Strnad, z pravé strany vyslal křížnou střelu po zemi, branku Spartaku však minul. Hosté byli ve druhé půli, co se útočení týče, přece jenom odvážnější, gól se jim však vstřelit nepodařilo.

A v poslední desetiminutovce znovu úřadovali spartakovci. Nejprve si Mrázik vyměnil míč s L. Pulcem, hostujícího brankáře však neprostřelil. V 88. minutě se za vápnem dostal k odraženému míči Zifčák, tvrdá rána ale prolétla vedle pravé tyče. Krátce na to po pěkné kombinační akci si Pavel Pulec narazil míč se svým bratrancem Lukášem a střelou po zemi k tyči upravil na konečných 3:0.

Díky třetí výhře v sezóně poskočila kaplická rezerva v průběžné tabulce na šesté místo.

Hodnocení koučů

Hrající trenér Michal Kubata (Kaplice): „Začali jsme rozpačitě a soupeř měl míč častěji na kopačkách. Naše nervozita vyplývala z nutnosti potvrdit zisky z předešlých zápasů a vyhrát, abychom se odpoutali od spodku tabulky. Po prvním gólu jsme se uklidnili a nakonec přidali další dva. Velmi mě těší , že jsme poprvé v sezoně udrželi nulu. Směrem dozadu tým pracoval velmi dobře, kvalitní byla i hra útoku a tři body jsou zcela zasloužené.“

Trenér František Jaroš (Velešín): „Na bodový zisk v Kaplici jsme mohli pomýšlet pouze disciplinovanou hrou, důslednou obranou a snahou využít nějaký brejk. To se nám ale nepodařilo.“

V derby hráli

Sestavy – Kaplice: O. Štěpánek – Zifčák, Vosátka, Sedláček, Koclíř, Hejna (73. Štancl), Kubata (78. Jirka), P. Pulec, Mrázik, Preusler (66. L. Pulec), F. Kouba.

Velešín: Layrer – Falc, Kudláček (78. Ottenschläger), Semerád, Šváb, Chovanec, Strnad, Sedláček (71. Řihout), Zimek, Falta, Jirský.