Písek B – Kaplice 4:0 (3:0)

Domácí mladíci začali lépe a v úvodu hrozili především ze standardek. Skóre se poprvé měnilo po šestnácti minutách hry a bylo to právě díky standardní situaci. Trestný kop z pravé strany zahrával Šťastný, v nabíhajícím chumlu hráčů se nejlépe zorientoval Rozhoň a poslal domácí tým do vedení – 1:0.

Písečtí byli lepším a aktivnějším týmem, ale i hosté se do zakončení dostávali. Ve 27. minutě Gondek před vápnem přihrál J. Smolenovi, jehož střela však prolétla těsně vedle. A po půlhodině to už bylo o dva. Kapličtí chybovali při rozehrávce, domácí podnikli rychlý výpad do nezformované obrany hostů a Šteier křížnou přízemní střelou překonal brankáře Štěpánka – 2:0.

Ve 33. minutě centroval z pravé strany kaplický Gondek, ve slibné pozici se k hlavičce dostal nabíhající Krauskopf, ale míč bohužel netrefil ideálně a písecký gólman Satrapa nemusel zasahovat. A tak znovu gólově udeřili Písečtí. O dvě minuty později po dlouhém pasu za obranu byl u míče záložník Zahrádka dřív než vybíhající gólman Štěpánek – a bylo to 3:0.

Pět minut před přestávkou hosté zahrávali další přímý kop, J. Smolen nastřelil pouze zeď, k odraženému míči se dostal Gondek, jeho přízemní střela směřovala k levé tyči, ale Satrapa byl na zemi včas a míč za svá záda nepustil. Hosté měli největší příležitost ke skórování minutu před pauzou, kdy J. Smolen našel ve vápně Krenauera, který však nastřelil jen výborně vyběhnutého Satrapu.

Druhý poločas začal tutovkou spartakovců, když P. Pulec obral o míč váhajícího obránce, našel ve vápně J. Smolena, který však píseckou branku ve vyložené příležitosti těsně minul. V dalším průběhu druhého dějství pak už měli šance jen Písečtí. Ti pak šest minut před koncem čtvrtým gólem zpečetili zaslouženou výhru. Po akci z levé strany se v koncovce prosadil za přispění vracejícího se obránce Vávry střídající Kysela. Vávrova teč usměrnila míč přesně k tyči – 4:0.

Písečtí potvrdili, že ne náhodou se nacházejí na bronzovém stupínku tabulky krajského přeboru, což při hodnocení zmínil i kaplický kouč Jiří Orlíček: „Soupeři jsme to ale hodně usnadnili. Vinou naší neschopnosti a několika individuálních hrubých chyb jsme domácím dovolili odskočit do tříbrankového vedení. První gól padl ze standardky po nesmyslném faulu Vosátky na straně hřiště, podruhé při odkopu od brány odevzdal Gondek míč domácím a třetí gól jim daroval Faltus, který nebyl schopen na tři metry přihrát. V kabině jsem se ani nerozčiloval, nemělo to smysl. Po pauze jsme vystřídali Vosátku a Faltuse, na hřiště šli Debnár a dorostenec Hami, přesto jsme výsledek nedokázali zkorigovat. Šance Smolena a Pulce bohužel zůstaly nevyužity. Poslední branku jsme inkasovali po další špatné rozehrávce. Náš výkon byl zoufalý, a to nás Písek ještě šetřil. Domácí ovšem zcela po zásluze vyhráli. Jediný, kdo v našem dresu snesl přísnější měřítko, byl dorostenec Valíček, který už minule hrál velmi slušně a i tentokrát patřil k nejlepším.“

Fakta - branky: 16. Rozhoň, 30. Šteier, 35. Zahrádka, 84. Kysela, střely na branku 12:3, mimo 7:6, rohy 4:4, fauly 14:20, ŽK 0:1 (Vávra), rozhodčí Hanzal, 30 diváků.

Sestava Spartaku: Štěpánek – Hejna, Vávra, Vosátka (55. Hami), Gondek, Faltus (55. Debnár), Valíček, P. Pulec, Krenauer (75. D. Smolen), J. Smolen, Krauskopf.

Kapličtí poslední podzimní vystoupení venku nezvládli a po sedmé prohře v ročníku si pohoršili na třinácté místo. Podzimní část zakončí spartakovci domácími duely s Jankovem a Dražicemi.