Náš  expert komentuje  vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích.

V posledním podzimním zastavení jsme vybrali pouze divizní derniéru a dohrávaný šlágr I. A třídy.  K těmto  zápasům nám osvědčený a oblíbený glosátor, čtyřicetiletý frymburský hráč,  řekl:

Hořovicko – Č. Krumlov (divize): „Slavoj mě minule mile překvapil, když doma 4:1 doslova smetl Štěchovice, do té doby lídra divizní tabulky! Krumlov tak má devatenáct bodů, které si dle slov asistenta Zdeňka Švába plánoval na podzim uhrát. A to mohou ještě zelenobílí přidat navrch bonus v sobotu. Holt je vidět, že to Bohoušek se Šučíkem dělají dobře! Ale asi bych měl pochválit celý tým, protože klukům zelenobílým to letos docela kopalo. Vyzdvihnu Rudu Weinharda, který když je v pohodě a nedělá hlouposti, tak hraje skvěle. A ještě musím pochválit Lukáše Vacka. Ten  drží skvělou formu celou sezonu a patří k pilířům sestavy, jen by mohl ještě občas přidat i nějaký gól. Krumlováci zajíždí na hřiště dvanáctého Hořovicka, které minule padlo s pražskou Admirou 2:4. Je to poslední kolo a i Hořovicko si jistě bude chtít polepšit a k dosavadním čtrnácti bodům něco přidat. Slavoj ale jede se splněným plánem, bude hrát ve velké pohodě a na Hořovicku bude lepší. Přesto si myslím, že se soupeři rozejdou smírně."

Kaplice – Hrdějovice (I.A): „Zajímavý zápas ze špičky tabulky. Já se konečně budu moct na Kapli zajet podívat, protože my už nehrajeme. Těším se na Sunara s Romim, ale jsem zvědavý i na ostatní kluky. Kaplické áčko jsem dlouho hrát neviděl. Minulý týden si opět Kaple otevřela střelnici, tentokrát v Nové Bystřici, na jejíž půdě vyhrála vysoko 7:2, a je v tabulce zase třetí. Oproti tomu Hrdějovice prohrály 1:3 na Dobré Vodě a klesly na čtvrté místo. Předpokládám, že Kapličtí dohrávaný šlágr ze špičky zvládnou a vyhrají, i když to asi nebude tak jednoznačné jako v Bystřici. Když už tam ale jedu, tak čekám, že se s kapitánskou páskou hrající Petr Janura opět blýskne a přidá další zářez na pažbu. Milan Románek vzadu pohlídá čisté konto a dokopná bude v Kaplici stejně velkolepá, jako byla ta naše frymburská před týdnem…

A na závěr podzimního tipování bych všem čtenářům Českokrumlovského deníku chtěl popřát hezký zbytek podzimu, spoustu zimních  úspěchů, krásný nový rok 2013 a budu se opět těšit na jarní kola fotbalových zápasů družstev z našeho okresu. V odvetách už půjde o celková umístění, postupy a sestupy, a tak to bude ještě zajímavější!" zdraví Václav Tomka.