Druhý tým tabulky hostil pátý. Podzimní vzájemný duel vyhrál soupeř od řeky Lužnice v poměru 3:2, a tak Kapličtí měli co oplácet. Domácí se však museli obejít bez brankářské jedničky Šestáka, hosté naproti tomu museli oželet bratrskou dvojici Trmalů.

Kaplice – Suchdol 8:1 (2:1)

Utkání začalo lépe pro dorostence Kaplice, kteří se už v 5. minutě ujali vedení. Gólman Kohout vyrazil střelu Urazila jen před dobíhajícího Jana Blažka, jenž neměl problém trefit odkrytou svatyni soupeře – 1:0.

Domácí měli i v dalším průběhu utkání míč častěji na kopačkách, ale mnohdy se o své akce připravovali sami nepřesnou přihrávkou, což se stávalo i dorostencům soupeře, a tak bylo k vidění i mnoho nepřesností.

Ve 27. minutě se hostům podařilo z ojedinělé akce vyrovnat. Na přesnou přihrávku si po levé straně naběhl Vochoska a parádně provedenou střelou šajtlí poslal míč ke vzdálenější tyči bezmocného brankáře Pála – 1:1.

Přelom poločasů ovšem vyšel náramně domácím, kteří tím prakticky rozhodli celý zápas a zlomili svého protivníka. Pět minut před přestávkou se na levé straně prosadil Vaniš, pronikl do šestnáctky, zpětnou přihrávkou oslovil nepokrytého Vojtěcha Čutku – a bylo to 2:1.

V samotném závěru první půle ještě hosty zachránilo břevno po hlavičce Vaniše.

Po změně stran uběhly jen dvě minuty a hostující gólman lovil míč ze sítě potřetí. Před vápnem byl faulován Aibl, k provedení přímého kopu se postavil Jakub Vaniš a technickou střelou zvýšil na 3:1.

Netrvalo dlouho a bylo to už o tři. Aiblovu střelu Kohout jen vyrazil a Marek Urazil byl v pravý čas na pravém místě – 4:1.

S přibývajícími minutami hostujícím dorostencům viditelně docházely síly a skóre i nadále narůstalo ve prospěch spartakovců. Po hodině hry po Urazilově přihrávce přidal pátý gól Vojtěch Čutka – 5:1.

Ani to ještě nebylo vše. V polovině druhého dějství zužitkoval ideální Pálovu přihrávku Samuel Kubát – 6:1.

Poté se mezi střelce zapsal i Dan Pál, který první poločas strávil mezi tyčemi kaplické svatyně. Po kolmé přihrávce od Zaymla postupoval sám na branku a v koncovce nezaváhal – 7:1.

Definitivní podobu výsledku pak určila 78. minuta, kdy na konečných 8:1 upravil svým druhým gólem v zápase Marek Urazil.

Kapličtí mladíci dokázali svému soupeři ze Suchdola oplatit podzimní jednogólovou prohru i s úroky a upevnili si pozici ve špičce tabulky.

Fakta – branky: 40. a 59. Čutka, 50. a 78. Urazil, 5. Blažek, 47. Vaniš, 67. Kubát, 72. Pál – 27. Vochoska, ŽK 1:3 (u domácích Vaniš), rozhodčí Crkva, 30 diváků.

Sestava Kaplice: Pál – Hájek, Fafl, Aibl, Rytíř, Blažek, Čutka, Vaniš, Szojka, Urazil, Lašák, střídali: Zayml, Kubát.