Kapličtí mladíci v čele se zkušeným střelcem Jakubem Lesňákem měli jasný cíl, a to postup ze základní pětičlenné skupiny.

Prvním soupeřem byl tým Závodní Česká Ves a možno říci, že Kapličtí na úvod zaplatili nováčkovskou daň. V úvodní šanci se ocitl Pál, ale zvonila pouze tyč. Tu trefil i soupeř, který se však nedlouho poté ujal vedení. Mladíci z Parohu mají prokazatelně kvalitu a prahli ve druhém poločase po vyrovnání, ale bez efektu. V poslední minutě měl gól na kopačce Lesňák, ale brankáře soupeře znovu zachránila. V samotném závěru z brejku pak soupeř druhým gólem pečetil vydřenou výhru.

Ani druhý soupeř Kaplických nepatřil k lehčím. Jesenický Gamaspol byl jednoznačným favoritem, Kapličtí však potřebovali uhrát výsledek, který by jim dával postupové naděje. Šance byly k vidění na obou stranách, v kaplickém dresu měli ty největší Tůma s Lesňákem, jenomže ani jeden z nich nedokázal skórovat. A protože při šancích Gamaspolu zůstal nepřekonaný i kaplický brankář Říha, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Třetím soupeřem byli fotbalisté z Nového Mesta nad Váhom. Předchozí výsledky tentokráte favorizovaly Kaplici. Paroh poslal do vedení Lesňák, ale další šance dlouho zůstávaly nevyužity. Důležitý druhý gól vstřelil až Švec a další góly pak na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve zbývajícím čase se třikrát prosadil Lesňák, dvakrát Štrbačka a výhra 7:0 dávala naděje na postup.

Posledním soupeřem ve skupině byl tým z Herálce a byl to boj o každý metr. Blízko k vedoucímu gólu měl Tůma, trefil však jen tyč. Paroh poslal do vedení z úhlu Marek, když tvrdou přízemní ranou prostřelil brankáře. Vedení však Parohu nevydrželo dlouho. Za stavu 1:1 soupeře znovu zachránila tyč po Markově střele. Krátce před koncem přece jen zajistil výhru Parohu po Lesňákově přihrávce zblízka dorážející Divoký – a Parožáci slavili postup. Smutnit nakonec nemusel ani soupeř, když i on ze čtvrtého místa proklouzl do nedělních ranních skupin.

Nedělní ráno ovšem bylo pro některé po večerním soustředění poněkud krušné. Hned v prvním zápase Kaplické navíc čekal tým Angels Humenné, který chtěl mladým Parožákům oplatit sobotní finálovou prohru v turnaji veteránů. Soupeř předváděl velice dobrou hru, kvality jejich hráčům nelze upřít, ale znovu nelze nezmínit i jejich ne zrovna přátelské chování. Humenné však zcela po zásluze zvítězilo rozdílem čtyř branek.

Dalším soupeřem byl brněnský Laxní Přístup. K dokonalosti měla hra Parožáků poměrně daleko, ale i tak byli jednoznačně lepším týmem. Díky dvougólovým střelcům Lesňákovi a Urazilovi vedl Paroh již 4:0. Soupeř pak sice po chybě v předbrankovém prostoru snížil, ale Švec své zaváhání záhy napravil, když pátým gólem dal výsledku definitivní podobu.

Zápas s Rebely ze Šumperka byl plný šancí, a to před oběma brankami. V prvním poločase se ale nikdo z přítomných gólu nedočkal. I po změně stran mohly skórovat oba celky, ale skóroval jen jeden. V koncovce byl o kousek šťastnější soupeř.

V posledním duelu nedělní skupiny se Kapličtí střetli s týmem Atlético Most a případná výhra by znamenala postup. Je ale třeba sportovně přiznat, že kvalita byla na straně soupeře. Navíc Mostečtí již v 1. minutě šli do vedení, když na dělovku z trestného kopu do šibenice byl Říha krátký. Ve 3. minutě měli Kapličtí již dvougólové manko a postup se vzdaloval. Hráči Parohu se dokázali prosadit až za stavu 0:3, ale gól Lesňáka byl už jen korekcí na konečných 1:3.

Při první účasti skončili mladí Parožáci zhruba v polovině startovního pole. Los neměli během turnaje zrovna nejlehčí. Z pětičlenné základní skupiny postoupily sice čtyři týmy (Kapličtí ze třetího), ale jediní Kapličáci z tohoto kvarteta pak z nedělní semifinálové skupiny nedokázali postoupit.

A jak si vedli soupeři Parohu ve finálovém pavouku? Šumperk přes první kolo play off prošel, ale vypadl v osmifinále. Most vypadl až ve čtvrtfinále a Humenné našlo přemožitele až ve finále. Tak snad příště bude los k mladíkům příznivější…

Junioři pod lupou

Výsledky Paroh Junior teamu Kaplice v 19. ročníku Qanto Cupu:

Základní skupina: Paroh – Závodní Česká Ves 0:2, – AC Gamaspol Jeseník 0:0, – Mlátičky Nové Město nad Váhom 7:0 (Lesňák 4, Štrbačka 2, Švec), Mongolia Herálec 2:1 (F. Marek, Divoký), semifinálová skupina: Paroh – Angels Humenné 0:4, – Laxní Přístup Brno 5:1 (Lesňák, M. Urazil 2, Švec), – SFC Rebels Šumperk 0:2, – Atlético Most 1:3 (Lesňák).

Sestava Parohu: František Říha ml. – Marek Malický, Matěj Švec, Jan Štrbačka, František Marek, Jakub Lesňák, Marek Urazil, Dan Pál, Dominik Tůma, Jiří Divoký.

Konečné pořadí: 1. FC Literpool Frenštát pod Radhoštěm, 2. Angels Humenné, 3. Odchovanci hradeckého fotbalu Hradec Králové, 4. Gami sport Třinec.