První dva duely spartakovci prohráli (1:5 ve Vimperku i doma 2:4 s Volyní), na první body však čekala i Třeboň – a dala se tedy očekávat vyrovnaná bitva. To se vcelku naplnilo, bohužel se špatným koncem pro Kaplické

Kaplice – Třeboň 2:4 (2:3)

Pohříchu slepené góly poslaly hosty do dvoubrankového vedení. Umístěnou přízemní ranou se nejprve prezentoval třeboňský kapitán Tomáš Hrbek – 0:1. Nedlouho poté se pak z dorážky zapsal mezi střelce i Jiří Šulák – 0:2.

Spartakovcům se podařilo snížit, když Jakub Fejtek vybojoval míč a jeho přihrávku dokázala zužitkovat Lenka Vaněčková – 1:2.

Ve 23. minutě však hosté vedli znovu o dva. V předbrankovém prostoru přetlačil Matyáš Jůza bránícího Fialu – a bylo to 1:3.

Ještě před poločasem se domácím podařilo znovu dostat na kontakt, když se v koncovce prosadil Jakub Fejtek – 2:3.

Po třech minutách hry ve druhém dějství fauloval ve vápně Kaňka pronikajícího Matyáše Jůzu – a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil Vojtěch Divoký, ale Matěj Říha vystihl stranu a míč lapil.

Tento moment kaplické mladší žáky povzbudil. Vyrovnání měl na kopačce Jakub Fejtek, ale brankář Smolek výborným zákrokem svůj tým podržel.

Definitivní rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, kdy chybu v obranné fázi domácích potrestal Václav Mydlil – 2:4.

Přes veškerou snahu se domácím závěr zápasu již zdramatizovat nepodařilo a první body v sezoně si tak na své konto připsali Třeboňští.

Fakta – branky: 19. Vaněčková, 28. Jak. Fejtek – 11. Hrbek, 12. Šulák, 23. M. Jůza, 50. Mydlil, ŽK 1:1 (u domácích J. Kaňka), rozhodčí Z. Svora, 50 diváků.

Sestava Spartaku: M. Říha – Šimek, Fiala, Čabela, Plach, Jak. Marek, Vaněčková, Jak. Fejtek, J. Kaňka, L. Vávra.

Libor Granec