O vynikající vítězné sérii fotbalových mladších žáků kaplického Spartaku jsme na stránkách Českokrumlovského deníku již informovali v závěru sezony, přesto se k ní ještě dnes musíme několika větami vrátit.

Kapličtí benjamínci projeli v minulé soutěžní sezoně 2012/13 áčkovou skupinou oblastní I. A třídy této kategorie bez ztráty jediného bodu a v součtu s předchozím ročníkem tak družstvo pod taktovkou zkušeného kormidelníka Františka Hájka zvítězilo již v úctyhodných devětatřiceti mistrovských zápasech v souvislé řadě.

Slova od kormidla

Neměl ovšem tento doslova zlatý kolektiv už čeřit hladinu v krajském přeboru?

„Po loňské úspěšné sezoně, kterou prošel náš tým mladších žáků bez ztráty bodu, se to samé podařilo v první třídě zopakovat i letos. Osmnáct vyhraných zápasů letos, devětatřicet v řadě celkem, při skóre 151:19, to je hezký úspěch. Toto mužstvo  rozhodně mělo schopnosti na vyšší soutěž," předesílá trenér Hájek a jedním dechem pokračuje: „Některé zápasy s konečným výsledkem nad deset gólů v síti soupeře byly takříkajíc o ničem a žádného trenéra nemohou těšit. Myslím si, že v Kaplici od žáčků počínaje a prvním mužstvem konče, bychom měli hrát krajský přebor. Pak by byla spokojenost na místě."

V mládežnickém věku z pochopitelných důvodů dochází k obměnám v kádru a posunu hráčů o kategorii výše. Jak tomu z tohoto pohledu bude u kaplických mladších žáků?

„Z letošního týmu přejde sedm hráčů do starších žáků. Jejich ambice na další postup by ale nadále měly být vysoké. Například Filip Bárta a Dan Pál, kteří dali dohromady přes osmdesát gólů, patřili na jaře k nejlepším hráčům i ve starší kategorii a stříleli góly i tam, jak na běžícím páse. V kádru jsme měli třináct hráčů, věkově byl tým rozložen tak půl na půl, a to sedm hráčů ročníku 2000 a šest narozených v roce 2001. Problém ale byl u některých v rozpolcenosti. Již zmíněný Filip Bárta upřednostňuje atletiku, Oskar Marek kolo, Fabián Bílý zase stolní tenis a v některých zápasech i trénincích tito hráči chyběli, stejně jako Artur Goretki, který hraje na střídavý start v budějovickém Dynamu," vyjmenovává kouč.

Od silné žákovské základny se vše odvíjí, a tak pohled do budoucnosti kaplického fotbalu nemusí být pesimistický…

„I přes všechny zmíněné problémy jsme se žáky předváděli dobrou hru. Ta měla řád, každý věděl, co má hrát a jak to má hrát. A výsledky se potom dostavily. Proto věřím, že tito kluci mají před sebou dobrou budoucnost a v Kaplici by se zase mohlo za pár let opět poskládat silné mužstvo z vlastních odchovanců," optimisticky uzavírá naše ohlédnutí za sezonou trenér kaplických žáků František Hájek.

Libor Granec