Kaplice – Dačice / Třebětice 8:5 (5:3)

Kapličtí byli favoritem, i když se dala očekávat podstatně vyrovnanější bitva, než tomu bylo mezi v zápase starších výběrů. Zde bezbrankový stav nevydržel ani jednu jedinou minutu, když hostujícího Mašatu dokázal překonat Kaňka – 1:0.

Domácí žáci byli při chuti a na konci 5. minuty navýšili vedení zásluhou Pechy na 2:0. V 11. minutě zvýšil už na 3:0 Kaňka. Když na začátku třetí desetiminutovky přidal čtvrtý gól Spartaku opět Pecha, vypadalo to na debakl Dačic.

Hosté ovšem nechtěli jít ve šlépějích svých starších kolegů. Ve 24. minutě se o první gól v kaplické síti postaral Burian – 4:1. Na druhé straně Dreiling povedenou střelou vrátil Spartaku čtyřbrankový náskok, ale závěr poločasu patřil hostům, když po gólech Mašaty a Dvořáka byl poločasový výsledek 5:3.

První polovina druhé půle se odehrávala v domácí režii. Jan Kaňka čistým hattrickem vyšrouboval skóre až na 8:3 a celkově se v zápase trefil pětkrát.

Poté se ovšem zase o góly starali jen hosté, ale to stačilo jen na snížení na konečných 8:5. Do černého se trefili Tříletý a Mašata.

V brankově bohatém utkání byli přesnějšími střelci kapličtí mladší žáci, kteří si do tabulky zaslouženě připsali další tři body.

Fakta – branky: 1., 11., 40., 42. a 45. J. Kaňka, 5. a 21. Pecha, 26. Dreiling – 28. a 52. D. Mašata, 24. Burian, 29. D. Dvořák, 48. J. Tříletý, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 40 diváků.

Sestava Kaplice: T. Dvořák – Gahír, Šedivý, Procházka, Dreiling, Mokoš, Pecha, J. Kaňka, Seltsam, Novák, Plach.

Libor Granec