Na vítěznou notu opět doma naladil kaplický Spartak, který si zdoláním budějovické Lokomotivy upevnil post lídra. Po divoké přestřelce, kdy oba týmy v průběhu utkání vedly už o dva góly, se Nová Ves doma dělila s Vacovem a je aktuálně sedmá. O jednu příčku níž figuruje Velešín, jenž sice v Hrdějovicích vedl, ale nakonec se vracel s prázdnou.

Vydřené body

Kaplice – Loko ČB 2:1 (2:0). Oproti remízovému zápasu na Slávii museli udělat kapličtí trenéři v sestavě hned několik vynucených změn, a tak se například v základní jedenáctce objevili dva věkem ještě dorostenci. Lepší vstup do utkání si však spartakovci snad ani nemohli přát. Už ve 3. minutě hosté zazmatkovali v obraně, míče se zmocnil L. Pulec, našel na levé straně rozběhnutého Svobodu, ten pronikl až do vápna, přihrál nepokrytému Micákovi, jenž napálil balón pod břevno – 1:0.

A nemuselo zůstat jen u jedné trefy. V 7. minutě Vávra přesným pasem oslovil Svobodu, následoval průnik do vápna, z úhlu ovšem nastřelil domácí hráč jen dobře vyběhnutého gólmana Rodena. Ve 13. minutě mohlo být pro změnu srovnáno, když hostující kapitán Hostek sklepl míč Tauberovi, ten se uvolnil, ale ve vyložené příležitosti pálil jen do břevna. Nutno však říci, že to byla na dlouhé minuty jediná přímá střela hostů na domácí svatyni. V 17. minutě byl už zase v permanenci gólman Lokomotivy. Z levé strany centroval L. Pulec, přetažený centr vrátil před branku Roule, Svoboda zpětnou přihrávkou oslovil Vávru, míč směřoval k levé tyči, ale Roden stačil zasáhnout. To se mu však nepoštěstilo o několik okamžiků později. Ve 25. minutě domácí vybojovali míč ve středu pole, následovala přesná Micákova kolmice na nabíhajícího Ondřeje Svobodu, jenž zleva pronikl až před brankáře a v koncovce nezaváhal – 2:0.

Domácí byli v prvním poločase jednoznačně lepším týmem a na branku hostů se valil jeden nebezpečný útok za druhým. Po půlhodině hry L. Pulec krásně prostrčil míč na Svobodu, ten se ocitl znovu zcela sám před Rodenem, tentokráte z jejich souboje vyšel jako vítěz gólman Lokomotivy. Ve 38. minutě Micák našel v gólové pozici L. Pulce, ten kličkou oklamal i gólmana, jenomže střelu do odkryté branky zastavil před brankovou čárou obránce Čapek. A krátce před přestávkou se připomněl opět zpoza vápna střílející Gondek, míč směřoval pod břevno, ale Roden stačil konečky prstů vyškrábnout na roh. Především svému brankáři mohli hosté děkovat za to, že po prvním poločase měli pouze dvougólové manko.

Po změně stran byla hra o něco vyrovnanější, nebezpečnějším týmem však i nadále byli Kapličtí. Janura prostrčil míč do běhu Lukáši Pulcovi, ten zleva pronikl do vápna a střela jen těsně minula soupeřovu svatyni. I další příležitost měl na kopačce Lukáš Pulec, když se v 71. minutě  prodral s trochou štěstí až před Rodena, kterého však nedokázal prostřelit. A za neproměněné příležitosti stihl Kaplické trest v podobě inkasovaného gólu. Deset minut před koncem hosté podruhé v utkání vyslali střelu směřující mezi kaplické tyče. Střelu Taubera z přímého kopu Štěpánek vytěsnil na tyč, ale odražený míč doklepl do branky nekrytý  Bobek – 2:1.

A drama bylo na světě. Ve zbývajících minutách se hosté ve snaze srovnat vrhli do útočení. Vyrovnání pak byli nejblíže v nastaveném čase, kdy vybojovali roh, ale míč skončil v rukavicích pozorného gólmana Štěpánka.
I když na konci zápasu museli Kapličtí o vítězství perně bojovat, je jejich výhra naprosto zasloužená. A při lepší efektivitě v koncovce mohla být daleko  výraznější.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Faltus (80. Koclíř), Vávra, Doubrava, Gondek – Roule, Divoký (75. D. Smolen), Micák, O. Svoboda – L. Pulec, Janura.

Remíza a prohra

Nová Ves/Brloh –  Vacov 4:4 (2:3), branky: 3. a 22. Fischer, 60. Švarc, 63. Ďurica – 32. a 54. Ketzer, 25. R. Mach, 37. vlastní (Sekera), ČK 1:0 (75. Ďurica).

Domácí po necelé půlhodině vedli o dva góly, ale v půli už měl navrch soupeř, který krátce po pauze odskočil na 2:4. Hráčům Nové Vsi se ovšem podařilo srovnat a přestože hráli poslední čtvrthodinu o deseti, tak už se body nakonec rovným dílem rozdělily.

„Byl to náš třetí zápas s Vacovem a zase přinesl gólovou úrodu, v součtu je to už třiadvacet branek. I přes ztrátu dvou bodů, ze které jsem byl trochu zklamaný, to celkově byl zápas, na který se dalo dívat a musel se divákům líbit. Hrálo se nahoru dolu se spoustou pěkných akcí i gólů na obou stranách. Nakonec musím kluky pochválit, protože hráli opravdu dobře a i v deseti ještě sahali po vítězství. Škoda hloupého vyloučení  Ďurici, který nám bude asi chybět víc než jen jeden zápas," želel ztráty pilíře ofenzívy trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein (51. Vejvoda), Marek Wohlgemuth, Švarc, M. Sekera – Vitha, Jiří Anderle ml., J. Pouzar, J. Postl – Ďurica, Fischer.

Hrdějovice – Velešín 2:1 (1:1), branky: 45. Hučík, 78. vlastní – 22. Zimek.

„Smolný zápas se vším všudy. Dobře jsme začali a po pěkné kombinaci a trefě Zimka vedli, pak ovšem přišly klíčové momenty. Nejprve nám neuznal sudí dle mého soudu regulérní gól Petra za údajný faul na brankáře.  Pak si právě Petr obnovil zranění kotníku a musel střídat, navíc jsme ještě dostali vyrovnávací gól do šatny. Druhý poločas byl herně vyrovnaný, ale v závěru se od nás štěstí odvrátilo úplně, když jsme si po rohu dali vlastence. Prohrát jsme si nezasloužili, ale co se dá dělat. Čeká nás doma derby s favorizovanou Kaplicí, musíme bojovat dál!" už se díval dopředu velešínský hrající trenér Milan Frnka.

Sestava Velešína: Ottenschläger – Chovanec, Trummer, Opekar, Z. Šafránek – Jirský, J. Šafránek, Frnka, Rozkošný – Petr (36. Šebesta), Zimek.