Hlubocká zimní liga – o 6. až 10. místo: Dynamo České Budějovice U 19 – Topmen Spartak Kaplice 5:4 (2:0)

V týdnu před utkáním bylo domluveno, že k turnajovému duelu proti kaplickému Spartaku dorazí ze Střeleckého ostrova místo dorostenecké sedm〜náctky Dynama jejich starší ligoví kolegové, tedy devatenáctka.

Padlo devět gólů

Proti silnému soupeři se kapličtí trenéři museli obejít bez řady zkušených hráčů. V prvním poločase diktovali tempo hry budějovičtí mladíci, kteří svou dynamikou a rychlostí dělali spartakovcům veliké problémy.

Už ve 2. minutě mohl rychle skórovat Kapias, ale hlavou branku Spartaku minul. Po čtvrthodině měli výhodu trestného kopu z velmi dobré pozice Kapličtí, ale technická střela M. Pulce těsně minula levou tyč Liškovy svatyně. O chvíli později pláchnul na druhé straně po křídle rychlonohý Svoboda, křížnou střelu po zemi Kopřiva jen vyrazil, ale Kapias nedokázal doklepnout.

Ve 20. minutě se už mladíci přece jenom dostali do vedení, když přihrávku Svobody zužitkoval kapitán Novák – 1:0. Hráči Dynama byli i nadále aktivnějším týmem. Ve 25. minutě po centru Svobody hlavičkoval Kapias, ale překonaného brankáře Kopřivu zastoupil na brankové čáře Smolen.

Po půlhodině to však už bylo o dvě branky, když nedorozumění obránce s brankářem dokázal potrestat opět Novák – 2:0. V poslední minutě půle si dlouhý výkop Kopřivy zpracoval Lesňák, našel si prostor ke střele, tvrdá rána však skončila nad břevnem branky Dynama.

Do druhého poločasu provedli trenéři obou týmů hned několik střídání. A změny v kaplické sestavě rozhodně herníu projevu týmu prospěly, i když nástup do druhé půle měli lepší znovu „Dynamáci“, kteří hned po dvou minutách hry navýšili své vedení. Na konci Novákovy akce byl Svoboda – 3:0.

Tříbrankové vedení však jakoby mladíky Dynama ukolébalo – a začaly se dít věci. V 62. minutě Lesňák našel nabíhajícího Zdeňka Šafránka, který se ve vápně prosadil přes obránce a střelou po zemi snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Hned o minutu později zahrával rohový kop Doubrava a Smolen tvrdou hlavičkou nedal brankáři šanci – 3:2.

A v 66. minutě už bylo dokonce vyrovnáno, když střídající gólman Dynama nastřelil presujícího Lesňáka, od kterého se míč odrazil do prázdné branky – 3:3. Během čtyř minut tak dokázali spartakovci zcela vymazat tříbrankový náskok soupeře! V 79. minutě se však dorostenci Dynama dostali znovu do vedení, když na konci rychlého výpadu byl střílející Sajtl a dorážející kapitán Novák, který tak zkompletoval svůj hattrick – 4:3.

Jenomže ani tento stav nevydržel příliš dlouho. V 85. minutě předvedli Kapličtí pohlednou rychlou kombinační akci, Lesňák si vyměnil míč se Smolenem, zprava pronikl do šestnáctky soupeře, kolem brankáře nahrál nabíhajícímu Zdeňku Šafránkovi, který skluzem dorazil míč do branky – 4:4. Bylo znovu srovnáno, ale nakonec se přece jenom z vítězství radovali budějovičtí dorostenci.

V 87. minutě měli výhodu trestného kopu z pravé strany, k jeho rozehrání se postavil Sajtl, při samotném kopu mu podjela stojná noha a z předpokládaného centru se stala střela na přední tyč, na kterou si sice Kopřiva stačil sáhnout, ale změně stavu zabránit nedokázal – 5:4. Kapličtí si tak na své konto připsali vůbec první porážku v zimním přípravném období.

Fakta z duelu

Branky: 20., 30. a 79. Novák, 47. Svoboda, 87. Sajtl – 62. a 85. Z. Šafránek, 63. Smolen, 66. Lesňák, hráno bez karet, řídil rozhodčí Vrchota.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek, Doubrava, J. Smolen, Vávra, Lesňák, Z. Šafránek, Mrázik, M. Pulec, Micák, Faltus, střídali: Koclíř, Dang Van.

V posledním kole čeká na Kaplici v sobotu od 12.30 hodin partie s tradičním rivalem z krajského přeboru, a to domácí Hlubokou.