V tradiční rubrice oslovený expert, většinou matador zelených trávníků, komentuje vybrané zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

V jarní části sezony 2015/16 komentuje dění na okresních trávnících u čtenářů a fotbalových fajnšmekrů oblíbený glosátor od Lipna, čtyřiačtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka. Dnes nám k zápasům šestého jarního kola E.ON Tip Ligy řekl:

Čížová – Č. Krumlov (divize): „Slavoj, poté co po osmi zápasech poprvé na jaře prohrál, a to s lídrem z Hořovic, zajíždí k tradičnímu jihočeskému derby do Čížové, která naposledy remizovala v Doubravce a má na devátém místě o tři bodíky víc než Krumlovští. Oba týmy již hrají v relativně poklidných vodách, bez stresu z ohrožení sestupem, tudíž bych asi spíše čekal zajímavý a oboustranně pohledný fotbal. Slavojáci budou muset pohlídat hlavně ostrostřelce Jirouše, který se v Doubravce trefil hned třikrát. Čížovští ale také budou mít koho hlídat, protože v základní sestavě zelenobílých se pomalu a jistě zabydlel bojovník Jirka Carda, který se mě osobně líbil, už když hrál proti nám za slavojácké béčko, a trenér Svoboda si ho hodně chválí i v divizním áčku. Je to prostě fešák! A stejně jako pro Bohouška i pro mě příjemné jarní překvapení. Tipuji líbivý fotbal se spoustou šancí na obou stranách a pro diváky zajímavou remízu v poměru 3:3. A vytáhlý fešák Jirka Carda se samozřejmě jednou trefí!"

Kaplice – Ledenice (I.A): „Spartak sahal po bodu u Vajgaru, ale radost pokazil Petr Janura, který se nezaviněnou tečí zadní částí těla postaral v nastavení o to, že Kaple jela z Hradce s prázdnou. Ale pozor na Ledenice! Co tam se před týdnem dělo, to asi nečekal ani největší fotbalový odborník Ruda Weinhard, který byl na trávníku u toho, když si jarní štika z Větřní vylámala na Ledenicích všechny zuby a dostala od beznadějně posledního týmu tabulky potupnou šestku! Kaplici se ale to samé nestane. Za prvé, varování z minulého kola je myslím dostatečné, za druhé, mladý Franta Říha na jaře fotbalem žije, baví se a chytá ve velké fazóně a za třetí, Sunar poté, co svým pozadím rozhodl zápas u Vajgaru, tak tentokrát bude pálit naopak neomylnou pravačkou do té správné sítě. Jasná jednička, protože nic jiného ani Spartaku v tomto zápase, s ohledem na záchranu, uhrát nezbývá."

Větřní – Čtyři Dvory (I.A): „Tak to bude hodně zajímavé! Zatímco Pečkaři před týdnem slízli potupných 0:6 od posledních Ledenic, tak Čtyrák pod vedením zkušeného lišáka Roberta Čepičky se snajprem Příhodou, který se trefil hned třikrát, rozmetal na svém pažitu na jaře nevýrazné Bavorovice 7:2. Snad se vrátí Zbyněk Ginzel s Rudou Weinhardem ze Španělska, kam si odskočili na evropský pohár futsalistů, řádně odpočatí. Ze zpráv vím, že výlet za Pyreneje byl vydatný po všech směrech… A síly budou potřeba, jelikož Čtyrák má hodně mladý, běhavý a zároveň i technicky skvěle vyspělý tým, což vím od čtyráckého zvěda Pavla Schneidera. Budu fandit Větřní, ale tentokrát bych na ně radši moc nevsázel, možná na remízu v poločase, ale pak se dravé mládí a střelec Příhy proti unaveným Bombarďákům pravděpodobně prosadí. A jestli to bude naopak a Větřínští silný Čtyrák porazí, tak Zbyňu s Rudou zvu na večeři a každý si sebou může vzít jednoho spoluhráče, ať mají motivaci!"

Z. Koruna – Frymburk B (OP): „Zlatka má hodně zajímavě postavený kádr, ve kterým se prolíná dravé mládí v čele například s Honzou Slámou nebo Vláďou Rychtářem, který připisuje na pažbu jeden zářez za druhým, a oldskůlovkama jako jsou Pavel Král, Petr Gallistl, Pepa Štrop nebo David Steinocher, a to všechno pod přísným dohledem legendárního Franty Gallistla! Frymburské béčko ale je ale v současné době úplně jinde než na podzim. Znovu jsme našli tu správnou tvář a tým, který nás porazí, ten se až do konce sezony bude těžko hledat… Zase se na hrotu představí Zdeněk Vrátil, kterého v okrese dokáže uhlídat jen jeden člověk, ten ale hraje na stoperu ve Frymburku s ním…, takže se zlatokorunští obránci budou muset mít hodně na pozoru. Když k tomu přidáme v obraně, sice někdy s horkou hlavou, ale jinak spolehlivě hrajícího mého oblíbence Karlíka Maláka a do útoku Honzu Rillicha, který sice potřebuje na dvě branky deset tutovek, ale z toho nakonec jednu dá, tak to vidím na ztrátu SKáčka na domácím trávníku. Frymburk odveze remízu a já, Juhýs a Kanís se další, už pátý týden, nesmíme holit…"

FC Vltava - D. Dvořiště (OP): "Vltava si po bezbrankovém poločase ve Větřní nakonec odvezla všechny body za jednoznačnou výhru 4:0 a stále na druhém místě tabulky přeboru čeká na zaváhání na jaře skvěle hrajících Sokolů z Chvalšin. Další, již čtrnáctou, branku si na pažbu pod větřínským komínem připsal Michal Toman. Dolňák mě minule docela překvapil, když si na svém hřišti bez problému poradil se silnou Zlatou Korunou, kterou smetl rozdílem třídy. Ve Dvořišti v současnosti v kopačkách řádí Tadeáš Zeman, který je druhým nejlepším kanonýrem v okrese, a tak se to možná dalo malinko čekat. A právě na souboj okresních superstřelců Tomana a Zemana jsem hodně zvědavý. Přestože v sestavě Sokola pravděpodobně opět nebude chybět mazák Honza Říha, který vždycky vymyslí nějakou kulišárnu, jako třeba u nás tu „bombu" pod břevno z třiceti metrů, tak to na loučovické rychlíky tentokrát stačit nebude. Viděl bych to tentokrát opačně, trefí se Karty, Kali a Žákýs - a skončí to 3:1 pro modrobílé."