Už v pátek sehráli fotbalisté kaplického Spartaku poslední přípravný zápas před jarním startem krajského přeboru a v generálce si počínali tak, jako v předchozích zápasech zimní přípravy.

Kaplice – Rudolfov 1:2 (0:1)

Kapličtí si v utkání dokázali vypracovat šance, které však nevyužili. Na druhou stranu pak soupeře pustili do velkého množství příležitostí, v nichž byl Rudolfov při zakončení efektivnější.

Aktivněji však začali domácí a v 6. minutě pálil z pravé strany Ševčík po zemi těsně mimo. První velkou příležitost měli spartakovci po čtvrthodině hry, kdy po pravé straně zatáhl míč Ševčík, po zemi přihrál před branku, jeho náhra prolétla až na zadní tyč, Micák však mezi tyče netrefil. O chvíli později M. Pulec ideálně našel rozběhnutého L. Pulce, ten však v další slibné příležitosti mířil pouze do brankářovy náruče. Hosté poprvé vážněji zahrozili v 18. minutě, kdy se v šanci ocitl Syrovátka, ale proti jeho zakončení nemusel gólman Kopřiva zasahovat. Na druhé straně brankář Nárovec kryl nepříjemnou skákavou střelu Smolena. A tak udeřili hosté. Rudolfovští podnikli rychlý výpad do otevřené kaplické obrany a po přihrávce Syrovátky poslal svůj tým do vedení Le – 0:1.

Ve 25. minutě se na pravé straně ve vápně Rudolfova uvolnil M. Pulec, vypálil tvrdě, gólman Nárovec však stačil nohama zasáhnout. Ve druhé polovině prvního poločasu pak moc šancí k vidění nebylo. V některých momentech dělal hráčům obou týmů problém nerovný terén, ale přece jenom přírodní tráva je přírodní tráva.

Domácím ovšem na výbornou vyšel vstup do druhé půle. Po třech minutách hry prošel do vápna Ševčík a střelou pod břevno vyrovnal na 1:1. O pár minut později se do velké příležitosti dostal hostující Le, jeho zakončení však bylo hodně nepřesné. V 55. minutě Ševčík sklepnul dlouhý míč M. Pulcovi, jehož tvrdá pohotová střela však skončila jen nad břevnem rudolfovské svatyně. V rozmezí 65. až 67. minuty pak mohl třikrát skórovat hostující útočník Le, ale v ani jednom případě síť za Kopřivovými zády rozvlnit nedokázal. V 72. minutě Smolen našel rozběhnutého Ševčíka, který sice dokázal překonat brankáře, radost mu však zhatila pravá tyč rudolfovské branky. O chvíli později se po tečované střele Faltuse dostal k dorážce z úhlu Mrázik, střídající brankář Hanus ale stačil špičkou kopačky míč vyrazit na rohový kop.

A když se střelecky neprosadili domácí, udeřil gólově soupeř. Na konci pohledné kombinační akce byl zakončující Syrovátka, který střelou z levé strany na bližší tyč překonal kaplického brankáře – 1:2. A poté začalo dobývání hostující svatyně. V 78. minutě zakončoval M. Pulec, mířil však mimo. O chvíli později zkoušel střelecké štěstí Smolen, ale ani jeho střela mezi tři rudolfovské tyče nesměřovala. V 81. minutě M. Pulec našel Smolena, po jeho střele se však znovu rozezvučela pouze pravá tyč branky hostů. Poté mohl gólovou pojistku Rudolfova obstarat agilní Le, ale ani ve své další tutové šanci neuspěl. Na druhé straně pálil zleva tvrdě Gondek, ale Hanus vyrazil na rohový kop. V samotném závěru zápasu střílel technicky pod břevno Doubrava a Hanus opět vytáhl na roh. Po následném centru M. Pulce hlavičkoval Pils, ale Hanus byl znovu pozorný a míč vytáhl nad břevno.

Přes veškerou snahu se domácím vyrovnat už nepodařilo. Snad se jim o poznání lépe bude dařit v jarní premiéře v Dražicích. „Na hrbolatém terénu jsme kazili neuvěřitelné množství přihrávek a nedostali se do plynulé kombinace. Znovu jsme inkasovali po špatné rozehrávce, což nás vlastně trápilo celou přípravu. A takové chyby dokáže trestat i soupeř z první třídy. Hned na začátku druhé půle jsme vyrovnali díky Ševčíkovi, který se jako jediný rval podle mých představ. Soupeře jsme potom mačkali, ale paradoxně po naší standardce přišlo přečíslení a z brejku jsme dostali druhý gól. V závěru to už byla trochu křeč,“ viděl poslední přípravu kaplický kouč Jiří Orlíček.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Hejna, Kolek, P. Pulec, Faltus, Doubrava, J. Smolen, M. Pulec, Micák, Ševčík, L. Pulec, střídali: Mrázik, Pils, Gondek, Přibyl.

Libor Granec, Karel Vosika