V oblíbené páteční rubrice námi oslovený expert komentuje  vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích.

Zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka tentokrát  k zápasům z programu 7. kola E.ON Tip Ligy řekl:

Roudné – Č. Krumlov (divize): „A pak že to nejde! Slavojáci porazili 3:0 Táborsko, zaokrouhlili počet bodů na třicet a posunuli se dál od sestupových pozic. Napomohlo tomu brzké vyloučení hostujícího Stoszka, pak krásný gól Plišky z přímáku, ale hlavně poctivý přístup všech hráčů Slavoje. Díky tomu se tedy pravděpodobně odkládá nákup kardiostimulátorů pro krumlovské trenéry… Teď zelenobílí zajíždějí k poslednímu jihočeskému derby na hřiště předposledního Roudného, které minule prohrálo 0:3 s Hořovickem. Rozhodně ale na hřišti Malše nečeká nic lehkého, i když se na první pohled zdají zelonobílí mírným favoritem, tak Roudné prostě bodovat musí. Tipuji zajímavý zápas, ve kterém budou chybět pouze branky a zopakuje se podzimní bezgólová remíza."

Čtyři Dvory – Kaplice (I.A): „Čtyrák remízoval 1:1 v Bavorovicích a po výhře v dohrávce ve Vacově a porážce Spartaku v Nové Vsi je nečekaně dalším novým lídrem. Spartakovci doma rozstříleli 9:2 Lišov, ale ve středu to nepotvrdili. Kaplice ovšem má jasně nejofenzivnější tým v soutěži, nastřílela již přes sedmdesát branek – a teď se postaví jedné z nejlepších obran  v soutěži. Bude to hodně zajímavý duel, který může skončit jakkoli. Já si ale myslím, že ač je domácí trenér Jarda Rambousek starý mazaný lišák, tak recept na to, jak uhlídat Lesňáka, nenajde. Kaplice si bude chtít dopřát další týden na výsluní tabulky, ve Čtyráku si spraví chuť po středeční porážce v derby, vyhraje a znovu se přiblíží návratu do krajského přeboru."

Velešín – Bavorovice (I.A): „Velešín odjel s prázdnou z Hrdějovic, kde prý nehrál  špatně, ale prohrál 0:1, když mu domácí uštědřili lekci z produktivity. Ve středu si ale vylepšil pozici výhrou ve Svinech. Ambiciozní „Baby" minule ztratily plichtou  doma se Čtyrákem, a tak v tomto zápase půjde oběma o hodně. Čelo i chvost tabulky jsou hodně vyrovnané, proto čekám vyhecovaný nervózní zápas se spoustou soubojů a  karet, který skončí pro oba týmy nic neřešící remízou."

Zliv – H. Planá (I.B): „Planou v její současné síle řadím k top mančaftům a myslím si, že B třída je pro ni malá. Se jmény jako Koritar, Friedl, Kostínek, Koršala, Gajdoš nebo Petr Schönkypl (i Míra je na lávce docela dobrej), se dá bez problému hrát krajský přebor… Takže je to jasné, i na hřišti exúčastníka I. A třídy vidím další tři body pro Smrčinu!"

Chvalšiny – Kájov (OP): „Chvalšiny ještě můžou hodně míchat kartami, protože jsou schopné porazit v přeboru úplně každého. Sice minule jen remízovaly 2:2 v Nové Vsi, ale to nic neznamená, protože ve středeční dohrávce vyhrály v Malontech a jsou špičce na dosah. Doma je doma a vím z vlastní zkušenosti moc dobře, jak těžké je ve Chvalšinách vyhrát. Kájov sice doma smetl Černou rozdílem třídy 5:0, ale stejně tak, jako Přídolí minulý týden klopýtlo v Dolňáku, tak se to stejné může stát Kájovu se Sokolem. Vidím to tak, že pokud bude Kájov kompletní, odveze si tři body za těsnou výhru, ale pokud ne, tak bude rád za remízu! A vzhledem tomu, že Luboš Mašek laboruje s třísly, tak Kájov asi  kompletní nebude…"

H. Planá B – V. Brod B (OS): „Tady se potká suverénně první a zatím neporažená  Smrčina s druhým Dynamem. Planá vezla minule tři body z Větřní, když tam i díky dalším dvěma zásahům  Davida Kastenmajera vyhrála 3:1. Brod doma deklasoval bezbranné béčko Vltavy 10:0, poté co se třikrát trefil jeho nejlepší snajper Víťa Syrovátka. Souboj těchto dvou „pralesních" superkanonýrů tentokrát pravděpodobně dopadne ve prospěch toho domácího, který hraje jako zamlada a o víkendu pomohl krásnou brankou i áčku Smrčiny. Plánské béčko soutěži jasně dominuje, je už jednou nohou v přeboru a v tomto zápase to jen potvrdí. Já se už teď těším na nestárnoucího Kasťu a derby s béčkem Plané v příští sezoně."