V dalším přípravném testu se fotbalisté kaplického Spartaku na domácím hřišti střetli s Jankovem. Příležitost v utkání s rivalem z krajského přeboru v dresu Spartaku opět dostali všichni hráči širšího kádru. Bohužel, mimo hru byli kapličtí brankáři, a tak Jankovští podali pomocnou ruku a jejich dva gólmani se prostřídali v obou brankách.

Sehranější hosté

Kaplice – Jankov 1:3 (0:1). Jako první zahrozili vážněji domácí. Po rohu M. Pulce byl ve slibné příležitosti hlavičkující Ševčík, míč však netrefil ideálně a za šance se gólově neurodilo. V 17. minutě šel míč po ose M. Pulec a Ševčík až k Z. Šafránkovi, který pálil zpoza šestnáctky, přízemní tvrdá rána ale těsně minula pravou tyč jankovské svatyně.

A tak ve 24. minutě to byli hosté, kdo se ujal vedení. Centr ze strany se po sérii odrazů dostal k Nedvědovi, který střelou z otočky poslal balón mimo dosah brankáře Wolka – 0:1.

Po inkasované brance vypadli domácí hráči zcela z tempa a přenechali iniciativu viditelně sehranějším hostům. Po půlhodině hry pálil nebezpečně Holba, Wolek však zasahovat nemusel. Až ve 38. minutě se pak připomněli i Kapličtí, střela M. Pulce z přímého kopu však nemohla zkušeného brankáře Hrubého překvapit. Krátce na to Koutský uvolnil Ševčíka, který zleva prošel do vápna, ale křížná střela se mezi tyče svatyně hostů nevešla.

Po změně stran nejprve zahrozili hosté. Po rohovém kopu se ke střele dostal Stejskal, branku Spartaku minul. Na druhé straně si Ševčík vyměnil míč s Krenauerem, jeho střela však směřovala jen do míst, kde byl připravený gólman Wolek.

A z protiútoku se podařilo Jankovským zvýšit na rozdíl dvou branek, když přihrávku Klímy zužitkoval Maxa – 0:2. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště s nepřesnostmi v podání obou týmů. V 64. minutě si Wolek poradil s přízemní střelou Smolena.

V polovině druhého dějství se Kapličtí přece jenom gólově prosadili. Trestný kop z pravé strany zahrával M. Pulec, Ševčíkovu hlavičku Wolek vytáhl na břevno, dorážející P. Pulec hlavou poslal míč znovu do břevna, ale Patrik Micák už napálil míč do sítě – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, jejich útoky však většinou končily na dobře pracující organizované obraně Jankova.

Deset minut před koncem měli během chvíle dvě obrovské příležitosti hosté. Nejprve však Stejskal netrefil branku a vzápětí Nedvěd ve stoprocentní šanci pálil jen do tyče. V poslední minutě se hostům už podařilo přidat třetí branku, když se přesnou ranou k tyči prezentoval Klíma – 1:3.

„Vyzkoušeli jsme další hráče, a to i na postech, kde třeba vůbec nebyli zvyklí nastupovat. A obrázek jsem si udělal. Pochopitelně byla vidět naše nesehranost, zbytečně jsme ztráceli plno míčů, pouštěli soupeře lehce do šancí. Musím ale přiznat, že mě Jankov překvapil, zejména dobrou kombinací. Myslel jsem si, že tento tým bude v kraji patřit ke slabším, ale vyvedl mě z omylu. Ukázali jsme ale i několik dobře zahraných standardek a po jedné z nich snížili. Problém ale je, že si hráči na sebe teprve zvykají, hrají na různých místech v sestavě. A podobné to bude i v sobotu v Týně. K dispozici nebudeme mít pět mladých hráčů, takže sestava bude znovu jiná,“ řekl nám nový kaplický kormidelník Jiří Orlíček.

Fakta – branky: 67. Micák – 24. Nedvěd, 51. Maxa, 90. Klíma, řídil rozhodčí Borovka, hráno bez karet, sestava Spartaku: Wolek (Hrubý) – Vávra, P. Pulec, J. Smolen, Doubrava, Koutský, Kolek, M. Pulec, Faltus, Z. Šafránek, Ševčík, střídali: Mokoš, Mrázik, Debnár, Micák, Krenauer, J. Šafránek.

Turnajový test

Ve středečním přípravném duelu se radovali Jankovští a dlužno poznamenat, že jejich výhra byla zasloužená. Hosté působili sehranějším dojmem. Domácí naproti tomu příliš často chybovali v rozehrávce. Kapličtí si však mohou spravit chuť už dnes, kdy se tradičně v rámci letní přípravy představí na Memoriálu Ladislava Světela v Týně nad Vltavou, kde budou obhajovat loňské turnajové prvenství a mohou se zde potkat s dalším protivníkem z KP, a to domácí Olympií.