Zatímco Kaplice znovu bodovala naplno a atakuje špičku tabulky, tak Nová Ves i Velešín vyšly naprázdno a krčí se na chvostu pořadí. Spartakovci doma vítězně zvládli přestřelku s podzimní štikou ze Čtyřech Dvorů a polepšili si na bronzový stupínek. Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh však v partii loňského a letošního nováčka doma padli a jsou s pěti body v béčkové skupině předposlední. Velešínský nováček sahal na půdě aspiranta postupu z Bavorovic po senzační remíze, o kterou přišel v závěru, a zůstává se šesti body průběžně dvanáctý.

Kaplice – Čtyři Dvory 4:2 (2:1)

V přímém souboji o třetí místo se po čtyřzápasové pauze se do sestavy Spartaku vrátil Smolen a velkou měrou se podílel na výhře našeho týmu. Na úvodní branku se čekalo pouhých osm minut, když do šestnáctky hostů pronikl Lesňák, byl Hrabíkem poslán k zemi – a pískala se penalta. K míči se postavil právě Jan Smolen a se štěstím zajistil domácím vedení 1:0.

V 15. minutě už na ukazateli skóre svítil stav 2:0. Rozehrávku hostů vystihl  Janura, přesnou kolmicí vyslal do sóla Lesňáka, jeho pokus o kličku gólman Hanus vystihl, míč mu však sebrat nedokázal, Lesňák si našel prostor k zakončení a střelou po zemi na bližší tyč přidal druhý gól.

Kapličtí byli dál při chuti a po půlhodině předvedli parádní fotbalovou akci. Lesňák křížnou přihrávkou oslovil rozběhnutého Krauskopfa, který pronikl do vápna, ale jeho tvrdou ránu Hanus vyrazil. A ve 35. minutě se dočkali hosté, když po laciné ztrátě korigoval volný Klíma na poločasových 2:1.

A po šesti minutách hry ve druhé půli hosté dokázali smazat gólové manko úplně. Kapličtí se znovu dopustili zbytečné ztráty na polovině hřiště, Čtyřdvorští šli do přečíslení a na konci rychlé akce byl kapitán Jiránek, který s přehledem srovnal na 2:2.

Spartakovci pak opět zvedli hlavy. Pumelice Gondeka ale zatřásla jen břevnem a velké šance Smolena také brankou neskončily. Za to mohli být Kapličtí potrestáni, naštěstí Novotný na druhé straně nastřelil z dobré pozice jen tyč. A v 65. minutě se vrátili domácí do vedení. Vávra našel přesnou přihrávkou rozběhnutého Smolena, který pronikl až do vápna a přízemní ranou konečně překonal brankáře Hanuse – 3:2.

Naděje hostů na bodový zisk pak držel brankář Hanus, který zneškodnil šance Gondeka, Smolena a Lesňáka. V samotném závěru přesto domácí cennou výhru zpečetili. Střídající Dědina ve vápně fauloval Lesňáka a z druhé desítky utkání Jan Smolen nyní s přehledem upravil na výsledných 4:2.

Sestava Kaplice: O. Štěpánek – Hejna, Hami, M. Románek (79. P. Pulec), Růžička – Vávra, Janura, Krauskopf (65. Krenauer) – J. Smolen (90. Buřič), Lesňák.

Bavorovice – Velešín 1:0 (0:0)

Obraz hry v partii aspiranta postupu a na spodku se pohybujícího nováčka neodpovídal papírovým předpokladům. Velešínští dlouho drželi s favoritem krok a o jejich prohře rozhodla až nešťastná situace čtvrt hodiny před koncem. Domácí zahrávali standardku ze strany, brankář Pouzar špatně odhadl centrovaný míč a zkušený Šefčík i přes snahu Frnky dopravil hlavou balon do odkryté svatyně. V závěru byli hosté lepší, ale v největší šanci Falc o vlásek minul –  a body zůstaly doma.

„Z naší strany to byl slušný zápas, bohužel na bod jsme nedosáhli, a to nezaslouženě. Domácí byli hodně nervózní, protože si mysleli, že nás v klidu přejedou a chvílemi se chovali nedůstojně. Myslím, že Bavorovičtí mají tak dobrý tým, který si výsledky uhraje a nemá podobné výlevy zapotřebí. Nechápu, proč jim rozhodčí oprávněně neudělil dvě červené karty, ale to k zápasům tady asi patří…" posteskl si velešínský kouč Roman Rozkošný.

Sestava Velešína: Pouzar – Šváb, Frnka, Opekar, Kukačka – Rozkošný, J. Šafránek, Kollár, Zimek – Falc, Šebesta (85. V. Řihout).

Nová Ves/Brloh – Tr. Sviny 0:3 (0:3), branky: 9. a 24. Lenk, 19. Řežáb.

„Sestava už byla po dlouhé době znovu lepší, ale zase chyběli brankář Mráz a zraněný Švarc, což je stále citelné oslabení. Za pětadvacet minut to bylo o tři, když jsme opět dostali velmi laciné a zbytečné góly. Oproti minulému zápasu na Lokomotivě jsme si tentokrát šance vypracovali, ale jejich proměňování je momentálně naše největší bolest. Čeká nás příště klíčový zápas ve Vacově a už s tím musíme něco udělat. Stále věřím, že to už konečně musí přijít," nehází flintu do žita zkušený kormidelník  Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein (80. M. Sekera), Martin Wohlgemuth, Jiří Anderle ml., Chmelař (80. Z. Sekera) – Marek Wohlgemuth, Vlček, J. Pouzar, J. Postl – Ďurica (46. Jiří Anderle st.), Fischer.