Okresní přebor

S blížícím se finišem podzimní části přeboru se stále více dostává na přetřes otázka, kdo přibrzdí rozjetý zlatokorunský expres. Suverénní lídr si v osmém dějství na domácím trávníku poradil se vzdorujícím malontským Hraničářem a přidal na vítěznou šňůru další korálek. V krátkém časovém úseku v polovině prvního poločasu domácí vedli, hosté záhy srovnali, ale Vít Ohnosrg znovu přiklonil misku na domácí stranu. Do půle pak favorit odskočil již čtrnáctou podzimní trefou svého super střelce Vladimíra Rychtáře na 3:1. Malontští se krátce po pauze rovněž z puntíku ještě dostali do kontaktu, ale Korunští ve finiši čtvrtým gólem žádnou případnou ztrátu nepřipustili.

Druhé a na podzim rovněž neporažené Dolní Dvořiště v jednom z taháků kola hostilo béčko krumlovského Slavoje, výslednou remízou ztratilo a na první příčku aktuálně ztrácí již šest bodů. V tomto utkání si šestý a sedmý zářez na podzimní pažbě udělal domácí kanonýr Tadeáš Zeman. V dresu rezervy Slavoje se do střelecké listiny zapsali pětačtyřicetiletý Jan Lach a další z matadorů – pendl z prvního týmu Jan Peťule, který po dopoledním divizním vystoupení si v podvečer střihl ještě přídavek u hranic.

Přímý souboj o bronzový stupínek byl k vidění na letišti hornoplánské Smrčiny, kde hostoval Kájov. Rušný souboj po přestřelce spěl ke smíru, který však minutu před koncem odmítl zkušený David Čábela, jenž při standardce hlavou zařídil tři body i návrat na třetí příčku pro hosty z Kájova.

Na šesté místo si polepšila Křemže, která nejtěsnější výhrou nad Přídolím potvrdila minulý import z Kájova a přeskočila svého soupeře. V utkání průměrné úrovně byl nejsvětlejším okamžikem krásný gól křemežského kapitána Georgije Filipa, který se po individuální akci trefil levačkou nechytatelně do šibenice Mittaschovy branky.

Dílčí posun v průběžné tabulce o jednu příčku zaznamenal ještě nováček ze Světlíku, který v prestižním sousedské bitvě na domácím hřišti půltuctem zostudil béčko Frymburku. Hattrickem v dresu vítězů se blýskl světlický kapitán Adam Novotný.

Výsledky 8. kola OPM: Zlatá Koruna – Malonty 4:2 (3:1) 16. a 22. Ohnsorg, 34. Rychtář z penalty, 79. Steinocher – 19. Faltus, 48. Valíček z penalty, Dolní Dvořiště – Český Krumlov B 2:2 (1:2) 3. a 65. Zeman – 12. Lach, 43. Peťule, Horní Planá – Kájov 2:3 (1:1) 6. Klik, 67. P. Schönkypl – 38. Kolaj, 66. I. Didkivský, 89. Čábela (ČK 0:1 – 87. Galko), Křemže – Přídolí 1:0 (0:0) 69. G. Filip, Světlík – Frymburk B 6:0 (2:0) 58., 71. a 76. Novotný, 5. F. Píšek, 27. Hüttner, 50. Dědič, Nová Ves / Brloh B volno.

Program 9. kola OPM: Přídolí – Horní Planá, Kájov – Nová Ves / Brloh B, Malonty – Dolní Dvořiště, Český Krumlov B – Světlík, Frymburk B – Křemže (vše sobota 15. října od 15.30), Zlatá Koruna volno.

Okresní soutěž

V sobotu se podávala jedenáctigólová přestřelka mezi béčkem vyšebrodského Dynama a krumlovským FC Romo, z níž vítězně vyšli hosté. Pětigólovou kanonádu předvedl nejlepší střelec soutěže Martin Kotlár a má na kontě již patnáct podzimních branek.

Další tři duely osmého kola skončily v neděli po uzávěrce tištěného vydání. K překvapení se schylovalo na trávníku velešínského lídra tabulky, kde Holubov v poločase vedl, ale domácí po pauze zabrali a jasnou výhrou si upevnili průběžné vedení.

Ve zbývajících dvou partiích se radovali hosté. Tvrz druhého Lipna mocným finišem vyloupil Benešov a v Horním Dvořišti nejtěsnějším výsledkem o gól vyhrála rezerva Větřní.

Výsledky 8. kola OSM: Vyšší Brod B – Romo Č. Krumlov 5:6 (3:4) 34. a 45. J. Filip, 45. Rohlík, 56. Rousek, 71. V. Syrovátka – 1., 4., 27., 45. a 50. Martin Kotlár, 61. Lazár, Lipno – Benešov 1:4 (1:1) 31. Víšek - 39. a 57. Přívratský, 76. Tynkov, 78. Benda, Velešín B – Holubov 5:1 (0:1) 57., 66. a 78. Grznárik, 59. a 90. Fišer - 10. Zach, Horní Dvořiště – Větřní B 1:2 (0:1) 61. J. Plosz z penalty - 26. Decarli, 85. N. Kotlár, Rožmberk volno.