V přípravě s juniorkou Sparty navíc dal první gól Dynama v letošním roce.

Byť nešlo o body, málo platné, stal jste se premiérovým střelcem týmu v novém roce. Těší vás to?

Je to jen příprava a je úplně jedno, kdo dává góly. Spíš záleží na tom, co člověk na hřišti ukáže, jaký výkon odvede. A já si nemyslím, že to od nás bylo úplně optimální. Alespoň v tom prvním poločase (do druhé půle už Novák nešel, neboť s ním trenér Horejš den nato počítal na celý zápas proti Linci – pozn. red.). Na druhou stranu, šlo o vůbec první přátelák, co jsme po dvou týdnech přípravy hráli. Přece jen to bylo znát.

Co k tomu vašemu gólu? Sice jste po trestném kopu Petra Benáta hlavičkoval dost z úhlu, ale zase jste byl zcela sám…

Já si myslím, že to nebylo těžké. Beny mě našel parádně, posadil mi míč přesně na hlavu. Kdybych to nedal, to bych byl dřevák…

Na to, že šlo o váš první letošní zápas po dvou týdnech ostré přípravy, jste hráli v docela svižným tempu…

Zimní příprava je určitě pro každého náročná, sparťani taky jistě dostávají do těla. Podle mě se každý z nás už na ten zápas musel těšit. A samozřejmě, že jsme chtěli vyhrát. Je úplně jedno, ať už je to v soutěži, anebo jen v přáteláku, touha po vítězství by měla být vždycky.

Co juniorka Sparty? Na rozjezd dobrý soupeř, ne?

Jsou to mladí běhaví kluci, takže hráli to, co jsme od nich čekali. Ale jinak to v juniorské lize asi ani nejde. Bojovali, hráli s velkým nasazením. Ve druhé lize to však je přece jenom ještě náročnější.

Ve stoperské dvojici jste dostal zase nového parťáka, jak se vám s Lukášem Havlem hrálo?

S Lukem se známe, není tady v přípravě poprvé. Trochu zvyklí na sebe už tudíž jsme. Víme, co jeden od druhého můžeme očekávat.

Branku jste dostali zpoza vápna, takže to nebyla vaše věc?

Když dostanete gól, vždycky je to problém obrany i celého týmu. My tam zaspali a nezachytili uprostřed hráče a on to trefil fakt pěkně.

Co sobotní zápas v Rakousku proti Linci?

Předpokládám, že to bude ještě o trošku někde jinde než s těmi mladými kluky Sparty. Sice nevíme, v jaké sestavě LASK nastoupí, ale je to známý klub, druhá rakouská liga, zkušenější tým.

Dva zápasy ve dvou dnech, navíc už ve středu vás čeká další utkání, dokonce s prvoligovým soupeřem zvučného jména, jakým Dukla Praha jistě je. Docela pěkná zátěž…

To asi jo, ale vždycky je lepší hrát než jen někde běhat. Byť musím říct, že máme dobré tréninky. Sice náročné, jenže pořád jsme na hřišti. Ale přesto, zápas je zápas.

Dynamo s Duklou, přichází Opluštil

Fotbalisté druholigového Dynama Č. Budějovice se ve středu od 11 hod. v Písku utkají v dalším přípravném zápase s prvoligovou Duklou Praha.

Dynamo by mělo představit i novou posilu, kterou je stoper či defenzivní záložník Marek Opluštil z prvoligové Jihlavy. „Jsme dohodnuti na hostování, dnes bude na jihu Čech prvně trénovat," uvedl v pondělí pro web Jihlavy tamní sportovní manažer Milan Bokša.

Zprávu potvrdilo i Dynamo, které dle klubového webu zareagovalo na řadu zranění a Opluštil už podepsal smlouvu o půlročním hostování.

Marku Opluštilovi 30. ledna bude 22 let, měří 195 cm, začínal ve Spartě a v letech 2013–15 hrál II. ligu na Žižkově, od loňska byl v Jihlavě.