Pokud se navíc podaří ten gól zaznamenat v zápase s tak slavným klubem, jakým v Česku je pražská Sparta, je to událostí o to větší.

A takový husarský kousek se povedl v posledním domácím utkání Dynama v této prvoligové sezoně třiadvacetiletému Aleši Dvořákovi.

Po zápase mladý bek odpovídal na dotazy Deníku.

Dát gól v lize, jaký je to pocit?

Úžasný. Jedním slovem, úžasný. Ten gól, to je něco nádherného, ta porážka nás ale mrzí.

Vy jste navíc gól dal pár vteřin poté, co jste přišel na hřiště.

To máte pravdu, ani jsem se nestačil ještě rozkoukat.

Petr Benát si vás ale všiml zřejmě okamžitě…

Já viděl, že na mě Beny kouká, já to tam, myslím si, dobře zavíral a Beny mi to tam nádherně dal. Já do toho šel naplno a dal jsem to.

Měl jste asi i trošku štěstí, protože brankář Štěch směr střely dobře vystihl.

Trošičku si na míč sáhl, naštěstí nic víc nestihl.

„Jdi a dej gól!" – s těmito slovy vás trenér poslal na hřiště?

Úplně takhle to nebylo… Spíš mi trenér kladl na srdce, ať si dávám pozor na Konateho, místo toho to však ze hry vyplynulo tak, že já se tam dostal a zavřel jsem to.

Že hráváte spíš pravého beka a teď jste šel na levý kraj hřiště, vám nevadilo?

Dá se říct, že mně je jedno, jestli hraji napravo či nalevo. Spíš jsem ale zvykly ze strany dávat centrované míče a že jsem se tam teď dostal palicí sám, to byla paráda.

Kolik vás bude ten gól stát do klubové kasy?

To se musíte zeptat Ríši Kaloda… Ale už mi posílal esemesku, takže něco mě to stát určitě bude. Doufám, že to nebude nějak moc…

Těší vás, že jste svůj premiérový gól v první lize dal zrovna proti Spartě?

Samozřejmě, že mě to těší. Prostě je to něco úžasného. První gól, hned proti Spartě, navíc to bylo i v televizi. Co víc si přát, bylo to super!

Vybavujete si svůj prvoligový debut? Údajně k tomu došlo taky proti Spartě?

Mám takový pocit, bylo to tři nebo čtyři roky zpátky, že jsem prvně do ligy naskočil opravdu právě na Letné. Řekl bych, že to tak bylo a že jsem tam šel asi na deset minut.

Takže je z vás vlastně specialista na Spartu?

Vypadá to tak… (smích)

Vy jste toho v lize tolik ještě neodehrál, takže jistě jste za každou šanci rád. Teď se má mužstvo hodně měnit, řada hráčů má odcházet. Vidíte tudíž ve druhé lize vy osobně větší šanci se do týmu dostat?

Já jsem rád za každou šanci, kterou dostanu. Pokud jde o příští sezonu, tak uvidíme, co přinese příprava. Já do toho dám sto padesát procent, abych se o to místo popral. Hrát chci, to chce hrát každý. Já se o to v každém případě poperu.

Co říkáte kulise, která v zápase se Spartou na stadionu byla? Jak se vám hrálo před skoro pěti tisíci diváky?

Bylo to krásné. Hrát v takové atmosféře je nádhera.

Mrzí vás tudíž o to víc, že jste o ligu přišli?

Samozřejmě, že nás to všechny hrozně moc mrzí. Bohužel taková ale je realita a my se s tím musíme smířit. A hlavně nějak zkonsolidovat kádr a snažit se co nejdřív zase postoupit do ligy zpátky.

Přitom po podzimu to na váš sestup nevypadalo, osmnáct bodů vůbec nebyla špatná výchozí pozice. Čím si vysvětlujete, že to jaro bylo tak bídné?

Těžko říct… Možná tím, že nám v zimě nějací hráči odešli a ti pak chyběli. Ale jak říkám, s tím už nic nenaděláme a hlavně se musíme dobře nachystat na příští sezonu.