„My víme, že divákům jsme hodně dlužni a budeme se snažit to napravit," ujistil před zápasem obránce Pavel Novák, že hráči Dynama hladkou výhru ze hřiště Vltavínu chtějí potvrdit i doma.

Trenér Pavel Hoftych do základní sestavy postavil všechny posily, které po špatných výsledcích do týmu přišli, a to i včetně obránce Pavla Haška, byť ten se mu hlásil až den před zápasem.

Tomu již bohužel nepřihlížel věrný fanoušek a exmistr Evropy v boxu z roku 1963 Josef Němec, který krátce před svou osmdesátkou zemřel. Jeho památku diváci uctili minutou ticha a potleskem.

Domácí zahájili aktivně a od začátku si vynutili znatelnou převahu, která s přibývajícími minutami stále narůstala. Líbilo se to i divákům, jenže gólem neskončily ani nebezpečné hlavičky Lengyela a Vyskočila, ani ve 25. minutě střela Rýdela, jemuž dal na vápno míč ideální zpětnou přihrávkou Vyskočil.

Velkou šanci připravil těsně před půlí Klesa znovu Rýdelovi, tomu však míč od nohy odskočil do zámezí. Ještě větší možnost měl vzápětí Vyskočil, jenž běžel sám na bránu, pálil ale vedle tyče.

Zatímco první půle chvílemi připomínala jednu velkou přesilovku, po přestávce hosté přece jen svou obranu vysunuli výš a snažili se napadat i rozehrávky domácích hráčů.

Domácí kouč Pavel Hoftych ve snaze zvýšit ofenzivní sílu svého týmu poté vyslal za Poliačka na hřiště Kaloda, kýžený uklidňující gól ale stále nepřicházel. S přibývajícími minutami navíc na straně favorizovaného Dynamo přibývalo i nervozity.

A protože deset minut před koncem po Klesově přetaženém centru překopl Vyskočil z voleje prázdnou Mandousovu branku, zdálo se, že Dynamo doma ztratí další cenné body.

Čtyři minuty před koncem ale Klesa krásnoustřelou k zadní tyči rozhodl, tři body přece jen zůstaly na jihu Čech.

Dynamo ČB – Bohamians Praha 1:0 (0:0)

Branka: 86. Klesa. ŽK: Deli, Rýdel – Sloboda, Faltus, J. Novotný, P. Novotný. Diváci: 1480. Rozhodčí: Adámková – Kotík, Pochylý.

Dynamo: Daněk – Hašek, Lengyel, Deli, Machovec – Rýdel, L. Jarolím, Poliaček (60. Kalod) – Klesa (89. Hanzlík), Linhart (82. Benát), Vyskočil.

Bohemians: Mandous – Laštovka, Šidlo, Bohata, Sudek – J. Novotný (89. Suk)– Kuzmanovič, Sloboda, Ptáček (79. Kyndl), Volek – Faltus (75. P. Novotný).