Jako první ze všech okresních týmů vstoupí do jarních mistrovských bojů fotbalisté divizního krumlovského Slavoje.

Zelenobílí mají za sebou pernou zimní přípravu, v jejímž rámci si zapsali i sedm herních testů (viz. inforámeček), a již zítra na domácím trávníku nastoupí cestu za záchranou republikové soutěže.

„Absolvovali jsme dobrou zimní přípravu. Odtrénovali jsme v rámci možností vše, co bylo v plánu. Také účast hráčů byla na slušné úrovni, všichni to vzali zodpovědně. Povedlo se i soustředění, na kterém jsme navíc s hráči vše probrali, což by nám také mělo prospět," předesílá českokrumlovský kouč Jiří Svoboda.

K jednotlivým testům trenér dodává: „Zápasy nám ukázaly hned několik věcí. V první řadě se zastavím u defenzívy. V obraně to nebylo ono, i když jsme se tady oproti podzimu viditelně zlepšili. Pořád jsme ale dostávali zbytečné góly ze standardek, na což se musíme ještě více zaměřit. A s nulou jsme odehráli až poslední zápas, generálku s Jankovem. V záloze byl znát delší výpadek Nováka, který od druhého zápasu s Olešníkem nehrál kvůli svalovému zranění. To je pro nás klíčový hráč, který umí hru i kluky kolem sebe usměrnit, proto jsem rád, že se stihl vrátit. Dobře v halvu zapadl Kroupa, což je pro mě takový dělník fotbalu, který dělá tu méně viditelnou, ale o to důležitější práci. Lepší by to mohlo být po stranách zálohy, ale zase máme útočněji laděné oba krajní obránce. A útok? Tam to pro nás bude asi klíčové, protože jsme na podzim dávali hrozně málo gólů. Všechny přípravné zápasy odehrál na hrotu Klivanda. V generálce jsme vedle něj zkusili Wagnera, který dal dva góly a měl další šance. Tito dva jsou nyní pro mě dopředu variantou číslo jedna, ale máme i další možnosti. Je tu ještě Vašek Beránek, přišli Grznárik s Cardou, kteří také dostanou šanci, ale musí se ve vyšší soutěži ještě takzvaně otrkat. A momentálně máme i trochu „problém" s brankáři. Trnka i Štefan Beránek odehráli každý polovinu zápasů, chytali oba dobře a nedělali žádné hrubé chyby. Proto stále nevím, koho pošlu do branky v prvním jarním zápase, ještě to budeme konzultovat s trenérem gólmanů a pak se rozhodne."

Kromě otazníku u obsazení brankářského postu by ovšem základní sestava Slavoje pro jarní divizní start měla korespondovat se složením z první půle generálky s Jankovem.

„Až na jedno místo mám jasno a jsem proto rád, že se minule nikdo další nezranil a jsme kompletní. Obrana se nám ustálila a dobře na kraji zapadl nováček Lukáš Mravec, který si svými výkony jasně řekl o základní sestavu. Má dobrou kopací techniku a je na něm znát, že prošel Dynamem. Navíc je to univerzál, kterého můžeme v případě potřeby použít i v záloze," vypíchl trenér nejvýraznější jméno z nových tváří v kádru.

Krumlovští jsou po podzimu s hubeným bodovým kontem až na předposledním místě divizní tabulky a čeká je tedy velice těžký boj o udržení národní soutěže. Jak reálně vidí záchranu trenér?

„Myslím, že klíčové a určující budou hned první tři jarní zápasy, kdy hrajeme se soupeři, kteří jsou v tabulce bezprostředně nad námi, a hrát se bude o pověstných šest bodů. To nám napoví, jestli záchrana je reálná nebo ne. Máme postupně Milevsko, Plzeň, Jindřichův Hradec a když získáme šest až sedm bodů, tak jsme ve hře," ví lodivod Svoboda a jedním dechem dodává: „Kádr se nyní rozšířil a rozhodně zkvalitnil, takže strach určitě mít nemusíme!"

Krumlovský Slavoj, jak již bylo řečeno, rozehraje jarní divizní odvety zítra na domácím trávníku, kde v netradičním novém čase již od 10.15 hodin vyzve v derby jihočeského rivala z Milevska, kterému má oplácet podzimní prohru 0:2 z jeho půdy.

„Sám jsem ve své hráčské kariéře dopolední začátky doma nezažil a nevím, co s námi tento čas udělá. Netroufám si to odhadovat, ale věřím, že je to jedna z věcí, která nám může pomoci. A Milevsko? Je to farma Táborska, u které je otázkou, s čím přijede. Na podzim jsme tam prohráli, když zápas ovlivnilo nešťastné vyloučení Vaška Beránka a pak obdržené góly ze standardních situací, což nesmíme připustit. Čeká nás ošidný, ale rozhodně hratelný soupeř, se kterým v naší situaci musíme bodovat, nejlépe samozřejmě naplno!" burcuje první trenér zelenobílých Jiří Svoboda.

Zelenobílí před jarem

Složení prvního mužstva FK Slavoj Č. Krumlov před startem jarní části divizní soutěže:

Příchody: Lukáš Mravec (hostování z Olympie Týn nad Vltavou), Miroslav Matěják (hostování z SKP ČB), David Steinocher (hostování z Dynama ČB), Jakub Grznárik (návrat z hostování ve Velešíně), Jiří Carda (přeřazen z B týmu), Nikolas Kotlár (z dorostu Slavoje).

Odchody: Pavel Svoboda (konec hostování).

Stávající kádr – brankáři: Štefan Beránek, Michal Trnka, obránci: Martin Dudák, Jakub Kabele, Lukáš Mravec, Michal Kroupa, Martin Svoboda, záložníci: Václav Jakeš, Václav Novák, František Persán, Jakub Rozkošný, Nikolas Kotlár, David Steinocher, Petr Vnuk, Jakub Wagner, Ruslan Žilenko, útočníci: Michal Klivanda, Václav Beránek, Jiří Carda, Jakub Grznárik, Miroslav Matěják, Martin Špát.

Realizační tým – trenér: Jiří Svoboda, asistent trenéra: Jan Peťule, trenér brankářů: Martin Kováč, vedoucí mužstva: Jiří Werner.